Notowania

Przejdź na
business news
20.03.2013 13:42

Będzie fuzja PBP i FM Banku. "Bank to nie fabryka!"

- Chcemy stworzyć idealny bank dla polskich przedsiębiorców - zapowiada Maciej Stańczuk, prezes Polskiego Banku Przedsiębiorczości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. prasowe)
fot. mat prasowe PBP

Oba banki złożyły do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zgodę na połączenie FM Banku i PBP. Finał fuzji miałby nastąpić jeszcze w tym roku. – _ Chcemy stworzyć idealny bank dla polskich przedsiębiorców _ - zapowiada Maciej Stańczuk, prezes Polskiego Banku Przedsiębiorczości.

- _ Staniemy się wysoko wyspecjalizowanym bankiem dla mikro, małych i średnich firm. Integracja daje nam stabilną bazę, w szczególności kapitałową, do szybkiego rozwoju i tworzenia nowych produktów _ – tłumaczy w komunikacie Maciej Stańczuk, prezes Polskiego Banku Przedsiębiorczości.

– _ Chcemy stworzyć bank, w którym profesjonalną obsługę znajdzie zarówno osoba prowadząca działalność gospodarczą, jak i mała czy średnia firma _ – mówi z kolei Paweł Gieryński, senior partner w Abris Capital Partners oraz przewodniczący rady nadzorczej w Polskim Banku Przedsiębiorczości i FM Banku. Fundusz Abris Capital Partners jest głównym inwestorem w FM Banku i jedynym właścicielem Polskiego Banku Przedsiębiorczości.

– _ Postępująca globalizacja wymusza powstawanie wielkich instytucji finansowych, które niejednokrotnie działają wręcz jak fabryki, dla których klient jest jednym z wielu. Odcinamy się od tego cały czas promując indywidualne podejście do klienta _ - mówi Gieryński. – _ Połączymy nasze siły i naszą wiedzę, żeby móc przedsiębiorcom oferować coraz lepsze i bardziej dla nich dopasowane usługi i produkty. Staniemy się wysoko wyspecjalizowanym bankiem dla mikro, małych i średnich firm. Integracja daje nam stabilną bazę, w szczególności kapitałową, do szybkiego rozwoju i tworzenia nowych produktów _ - tłumaczy Maciej Stańczuk, prezes Polskiego Banku Przedsiębiorczości.

Po otrzymaniu wszelkich wymaganych zgód nastąpi operacyjne połączenie obu spółek. – _ Kluczowe dla nas jest danie klientom poczucie bezpieczeństwa i stabilności. To jeden z powodów podjęcia decyzji o pozostawieniu odrębnych nazw dla linii biznesowych _ - mówi Paweł Boksa, partner w Abris Capital Partners i wiceprzewodniczący rady nadzorczej Polskiego Banku Przedsiębiorczości.

Klienci banku powstałego w wyniku połączenia nie będą musieli zawierać nowych umów, ani aneksować umów istniejących. Nowy bank będzie zatrudniał około 700 osób pracujących w 55 oddziałach FM Banku oraz w pięciu centrach korporacyjnych Polskiego Banku Przedsiębiorczości.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, najważniejsze, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz