Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lot
09.07.2014 13:55

Będzie zgoda KE. LOT dostanie pomoc

Zapowiedział to komisarz UE ds. konkurencji Joaquin Almunia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lot.com)
Sebastian Mikosz, prezes PLL LOT

Aktualizacja, godzina 14.57

Komisja Europejska uzna, że pomoc publiczna dla Polskich Linii Lotniczych LOT jest zgodna z prawem UE - powiedział komisarz UE ds. konkurencji Joaquin Almunia.

- _ LOT otrzyma pozytywną decyzję w sprawie pomocy publicznej _ - powiedział Almunia na konferencji prasowej. - _ KE ogłosi tę decyzję w najbliższych tygodniach _ - dodał.

Komisja Europejska prowadzi postępowanie, w którym ocenia, czy przyznanie PLL LOT w sumie około 200 milionów euro pomocy restrukturyzacyjnej jest zgodne z unijnymi zasadami pomocy państwa. Jeśli KE nie uznałaby już udzielonej pomocy państwa za dozwoloną, LOT byłby zmuszony do jej zwrócenia.

- _ To bardzo pozytywny sygnał z Brukseli _ - powiedział Sebastian Mikosz, prezes PLL LOT odnosząc się do słów komisarza. - _ Cieszymy się, że wysiłki LOT-u, przede wszystkim skuteczna i konsekwentna realizacja planu restrukturyzacji, zostały przez Komisję Europejską dostrzeżone. Ze spokojem czekamy na formalne zakończenie postępowania w Komisji Europejskiej _ - powiedział Mikosz.

Wczoraj _ Dziennik Gazeta Prawna _ przytoczył raport firmy audytorskiej KPMG, która stwierdziła, że na koniec grudnia LOT miał około 258 milionów złotych ujemnego kapitału własnego, a zobowiązania krótkoterminowe przewyższały aktywa obrotowe o ponad 462 miliony złotych.

Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania LOT na koniec 2013 roku wyniosły blisko 3,7 miliarda złotych i były o ponad pół miliarda wyższe niż pod koniec roku 2012.

Na doniesienia dziennika zareagowało biuro prasowe PLL LOT, wysyłając oświadczenie:

_ - Raport KPMG jest znany od kilku miesięcy. To jest naturalna sprawa, takiego wpisu ostrożnościowego standardowo dokonuje audytor jeżeli występują ujemne kapitały. Fakt istnienia ujemnych kapitałów jest efektem strat z lat ubiegłych i nie wpływa na bieżące funkcjonowanie spółki i generowane przez nią gotówki. W tym samym dokumencie KPMG chwali LOT za znaczącą poprawę wyników i restrukturyzację. DGP od dłuższego czasu atakuje LOT – właśnie przegrał proces i będzie musiał sprostować nieprawdziwe informacje, które podał na temat naszej firmy _ - czytamy w oświadczeniu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: lot, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz