Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BEST sprzedał obligacje o łącznej wartości 50 milionów złotych

0
Podziel się:

Zgodnie z ostatecznymi warunkami emisji, 16 października był dniem przekroczenia zapisów.

BEST sprzedał obligacje o łącznej wartości 50 milionów złotych
(BEST)
bEKWjvdx

Zarząd BEST dokonał przydziału obligacji detalicznych serii K2. Zapisy złożone w dwóch ostatnich dniach subskrypcji zostały zredukowane średnio o 23,4 procent. W ramach drugiej oferty publicznej skierowanej do inwestorów detalicznych, BEST zaoferował 500.000 obligacji o wartości nominalnej 100 zł każda, czyli o łącznej wartości 50 mln zł.

Zapisy na obligacje były przyjmowane od 1 do 17 października. W tym czasie prawidłowe zapisy złożyło 977 inwestorów na łącznie 529.060 obligacji. W związku z tym, że 16 października przekroczona została liczba dostępnych obligacji, zapisy złożone w dwóch ostatnich dniach zostały proporcjonalnie zredukowane. Średnia stopa redukcji wyniosła 23,4 procent.

Ostatecznie obligacje serii K2 zostały przydzielone 975 inwestorom. Spółka planuje wprowadzenie oferowanych papierów do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW. Przewidywany termin debiutu obligacji serii K2 na Catalyst to 13 listopada 2014 r.

bEKWjvdz

Obligacje serii K2 są obligacjami 4-letnimi, oprocentowanymi według stałej stopy 6% w skali roku. Odsetki będą wypłacane inwestorom co 3 miesiące.- Zgodnie z zapowiedziami, pozyskane środki przeznaczymy na dalszy rozwój naszej Grupy, w szczególności na zwiększenie udziału w funduszu BEST II NSFIZ z obecnych 17% do 100%.

- _ Po sfinalizowaniu transakcji fundusz ten zostanie objęty pełną konsolidacją, wzrośnie wartość aktywów Grupy BEST oraz przejrzystość naszych sprawozdań finansowych, gdyż prezentowane w nich wyniki będą odzwierciedlać rzeczywistą skalę naszej działalności _ - powiedział Krzysztof Borusowski, prezes BEST.

Zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup kolejnych wierzytelności, czyli niespłaconych w terminie kredytów. - _ Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, planujemy istotne zwiększenie skali naszej działalności, głównie poprzez inwestycje w portfele wierzytelności nieregularnych. W ostatnich miesiącach obserwowaliśmy wyraźny wzrost średnich cen sprzedawanych wierzytelności. Jest to natomiast dobry moment na konsolidację grupy Best. Planujemy zwiększenie udziału w funduszu Best II NSFIZ z obecnych 17 procent do 100 procent _ - mówi Krzysztof Borusowski, prezes Best

BEST S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r., specjalizującą się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa BEST inwestuje w portfele wierzytelności z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe.

bEKWjvdF

Rynek wierzytelności w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. W 2014 roku jego wartość ma wynieść niespełna 20 mld złotych. Wartość wierzytelności detalicznych szacowana jest na 11 mld złotych. Rozwój tego rynku umożliwiły m.in. korzystne zmiany w prawie. Nie ma już bowiem obowiązku zgody dłużnika na przekazanie danych osobowych w przypadku cesji, czyli odsprzedaży wierzytelności innemu podmiotowi. Średnia kwota zadłużenia Polaka to 17 tysięcy złotych. Spółka Best działa na tym rynku obok takich firm jak Kruk, Ultimo, czy Presco Group.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKWjvea
business news
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)