Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
emisja obligacji
07.02.2014 11:16

Best planuje emisję obligacji o wartości do 300 mln zł

Spółka inwestująca w wierzytelności masowe podjęła już uchwałę w sprawie programu emisji. Prospekt został dzisiaj złożony do Komisji Nadzoru Finansowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(best.com.pl)
Na zdj. Krzysztof Borusowski, prezes Best

_ - Chcemy poszerzyć grono naszych inwestorów, dlatego zdecydowaliśmy się na ofertę publiczną - _ tłumaczy Krzysztof Borusowski, prezes Best.

Spółka poinformowała w komunikacie, że program zakłada emisję obligacji o łącznej wartości nominalnej do 300 mln zł, które trafia na rynek w jednej lub kilku seriach. Papiery będą oferowane w trybie oferty publicznej. Spółka złożyła właśnie prospekt emisyjny podstawowy do Komisji Nadzoru Finansowego z wnioskiem o jego zatwierdzenie.

Best przeprowadziła dotychczas szereg emisji niepublicznych, a także jedną emisję publiczną (przy czym skierowaną wyłącznie do inwestorów, z których każdy nabył papiery za co najmniej 210 tys. zł, co nie wymagało wówczas sporządzania prospektu).

Z emisji obligacji spółka pozyskała dotychczas około 128 mln zł (z czego 48 mln zł zostało już spłacone). Fundusze sekurytyzacyjne BEST II NSFIZ oraz BEST III NSFIZ, z wykorzystaniem których Grupa BEST inwestuje w portfele wierzytelności, wyemitowały dotychczas obligacje o łącznej wartości około 224 mln zł (z czego 130 mln zł zostało już spłacone lub jest w trakcie wykupu).

_ – Dotychczasowe nasze emisje obligacji kierowane były przede wszystkim do instytucji finansowych, inwestorów branżowych oraz wąskiego grona inwestorów indywidualnych. Chcemy poszerzyć grono naszych inwestorów, dlatego zdecydowaliśmy się na ofertę publiczną, w której będzie mogła uczestniczyć nieograniczona liczba inwestorów indywidualnych, zainteresowanych alternatywą nie tylko wobec inwestycji w akcje, lecz również depozytów bankowych - zaznacza _ Krzysztof Borusowski.

_ _

Emisje poszczególnych serii obligacji emitowanych w ramach programu nastąpią w okresie ważności prospektu, czyli w ciągu 12 miesięcy od jego zatwierdzenia. Szczegółowe parametry każdej serii obligacji zostaną ustalone w osobnych uchwałach zarządu spółki. Best planuje wprowadzenie oferowanych w ramach programu obligacji do obrotu na warszawskiej giełdzie.

Notowania Best na GPW w ostatnich trzech miesiącach

Best jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r., specjalizującą się w obrocie i zarządzaniu zagrożonymi wierzytelnościami. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe.

W trzecim kwartale zeszłego roku przychody operacyjne grupy Best wyniosły 21,2 mln zł, o 17 proc. więcej niż w tym samym okresie 2012 roku. Od początku 2013 roku skonsolidowane przychody sięgnęły natomiast 104,2 mln zł, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w ciągu trzech kwartałów roku poprzedniego.

Zysk netto grupy wyniósł w trzecim kwartale 2013 roku 7,8 mln zł, wobec 4,1 mln zł w analogicznym okresie 2012 roku. Za pierwsze trzy kwartały 2013 roku zysk netto wyniósł z kolei 65,2 mln zł w porównaniu z 14,2 mln zł w analogicznym okresie 2012 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: emisja obligacji, obligacje, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz