Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Biedronka chwali się wynikami. Sprawdź, co teraz planuje

0
Podziel się:

Sprzedaż Biedronki w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku wzrosła o 15,9 procent do 5,64 miliarda euro.

na zdjęciu: Pedro Soares dos Santos, prezes Jeronimo Martins
na zdjęciu: Pedro Soares dos Santos, prezes Jeronimo Martins (PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEsiiEVx

Jeronimo Martins - właściciel Biedronki - w tym roku chce otworzyć niemal 300 sklepów. Planuje również wielomiliardowe inwestycje w Polsce.

EBITDA (zysk przed potrąceniem odsetek, podatków, deprecjacji i amortyzacji) Biedronki zwiększyła się w tym czasie o 13,3 procent do 451 mln euro - podało Jeronimo Martins, grupa będąca właścicielem Biedronki.

_ - Ekspansja dodała 550 mln euro do sprzedaży, co odpowiada za 70 procent całkowitego wzrostu sprzedaży _ - poinformowano w prezentacji. Dodano również, że Biedronka wypracowuje 65 procent obrotów grupy.

bEsiiEVz

Od początku roku do końca września otwarto 128 nowych sklepów Biedronka i dwa nowe centra dystrybucji. Grupa podtrzymuje, że w całym roku chce otworzyć 290 sklepów Biedronka.

Miliardy złotych na nowe inwestycje

#

- _ W tym roku nasze nakłady inwestycyjne w Polsce sięgną 2,1 miliarda złotych, w przyszłym roku i w kolejnych dwóch latach powinny utrzymać się na zbliżonym poziomie - w tym czasie, zgodnie z zapowiedziami, Biedronka dobije do 3 tysięcy placówek _ - zapowiedział niedawno prezes firmy Pedro Soares dos Santos.

- _ Dziś Polska to dla nas najważniejszy rynek - przynosi naszej grupie prawie 70 procent przychodów i dlatego kierujemy tu 70 procent naszych nakładów inwestycyjnych. Nie planujemy tego zmieniać _. _ Wierzymy, że w Polsce po 2015 r. będziemy jeszcze przez wiele lat mogli rozwijać się organicznie i nie zamierzamy wstrzymywać inwestycji _ - powiedział też prezes w wywiadzie dla Pulsu Biznesu.

bEsiiEVF

Przychody grupy Jeronimo Martins wzrosły w pierwszych trzech kwartałach 2013 roku o 11,5 procent do około 8,7 miliarda euro. EBITDA grupy wzrosła w tym czasie o 7,8 procent do 573 mln euro.

Czytaj więcej w Money.pl

bEsiiEWa
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)