Notowania

jeronimo martins
31.07.2013 16:27

Biedronka chwali się znacznym wzrostem sprzedaży

W całym roku sieć Biedronka ma się powiększyć o 290 sklepów i dwa centra dystrybucji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/LUSA)
Alexandre Soares dos Santos

Jak podaje Jeronimo Martins, któremu szefuje Alexandre Soares dos Santos, sprzedaż Biedronki w pierwszej połowie 2013 r. wzrosła o 17,9 proc. do 3,693 mld euro, a przychody sieci wyrażone w złotówkach zwiększyły się o 16,1 proc.

EBITDA Biedronki wzrosła o 19 procent rok do roku do 287 mln euro, a marża EBITDA wyniosła 7,8 proc. Jak przekonuje w specjalnym komunikacie Jeronimo Martins. Program ekspansji sieci Biedronka przebiega zgodnie z planem, w pierwszej połowie roku otworzono 62 sklepy, pomimo opóźnień w pierwszym kwartale z powodu wyjątkowo złej pogody. Prace nad otwarciem dwóch nowych centrów dystrybucji są zaawansowane.

W całym roku sieć Biedronka ma się powiększyć o 290 sklepów i dwa centra dystrybucji. Na koniec czerwca sieć Biedronka liczyła 2.184 sklepów. Sprzedaż sieci sklepów Biedronka w pierwszych 3 miesiącach roku wzrosła o 20,1 procent w polskich złotych w porównaniu z analogicznym okresem 2012 roku.

- Dwucyfrowy wzrost sprzedaży w pierwszym kwartale potwierdza, że sprawdza się nasza polityka wychodzenia naprzeciw potrzebom klientów. Jej przejawem jest m.in. intensywny rozwój kategorii produktów świeżych i oparcie asortymentu w głównej mierze na wyrobach polskich producentów. Dlatego z optymizmem patrzymy na dalszą część roku - mówił wtedy Tomasz Suchański, dyrektor generalny sieci sklepów Biedronka.

Przychody grupy Jeronimo Martins wzrosły w pierwszej połowie 2013 roku o 12,6 proc. rdr do 5,64 mld euro. EBITDA grupy wzrosła o 11,2 proc. do 349,5 mln euro. CAPEX grupy Jeronimo Martins ma wynieść w tym roku 600-700 mln euro, z czego 70 proc. ma być zainwestowane w rozwój Biedronki, a 100 mln euro w Kolumbii.

Czytaj więcej w Money.pl
Sojusz właściciela Biedronki z gigantem Chodzi o zniżki jakie otrzymywać będą klienci przy zakupach w portugalskich supermarketach Jeronimo Martins oraz na stacjach paliwowego koncernu.
UOKiK zbada działalność sieci Auchan Postępowanie antymonopolowe w tej sprawie zostanie wszczęte przez prezes Urzędu po wpłynięciu wniosku do UOKiK - poinformowała rzeczniczka w komunikacie.
Konina w magazynach właściciela Biedronki W dwóch magazynach grupy Jeronimo Martins w Portugalii sanepid zarekwirował lasagne wołowe, w których stwierdzono obecność koniny.
Tagi: jeronimo martins, business news, manager, prosto z firm
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz