Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Biomax SA zyskał na obligacjach i chce przejąć poznańską firmę

0
Podziel się:

Prezes Wojciech Samp zapowiada, że środki uzyskane z emisji walorów zostaną zainwestowane m.in. w poszerzenie zakresu działalności firmy.

Wojciech Samp zapowiada kolejne inwestycje i przejęcia.
Wojciech Samp zapowiada kolejne inwestycje i przejęcia. (Biomax)
bEISIxOt

_ - Kapitał pozyskany w drodze emisji zamierzamy wykorzystać na objęcie pakietu kontrolnego spółki Premedicare, która funkcjonuje w perspektywicznej branży badań prenatalnych _ - zdradza prezes firmy Wojciech Samp.

Zapisy na 2,5-roczne, zabezpieczone obligacje serii A Biomax SA trwały od 12 czerwca do 9 lipca. Dwa dni po terminie zarząd spółki przydzielił 2,088 walorów - ich łączna wartość przekroczyła kwotę 2 mln zł. Teraz Biomax planuje wprowadzenie papierów wartościowych na rynek obrotu Catalyst.

_ - Kapitał pozyskany w drodze emisji obligacji zamierzamy wykorzystać na objęcie pakietu kontrolnego poznańskiej spółki Premedicare, która funkcjonuje w perspektywicznej branży badań prenatalnych. Przejęcie to pozwoli na zdywersyfikowanie zakresu działalności grupy Biomax. Część środków przeznaczymy na zwiększenie kapitału obrotowego _ - informuje w komunikacie Wojciech Samp, prezes Biomax SA.

bEISIxOv

Tym, którzy zakupili obligacje, spółka obiecuje 9,5-procentowy zysk w skali roku (oprocentowanie stałe). Odsetki wypłacane będą co trzy miesiące.

Na początku lipca zarząd Biomaxu zdecydował o przeprowadzeniu emisji nowych akcji. Skierowana będzie ona do podmiotów, które spółka zamierza przejąć, płacąc za ich udziały w części gotówką, a w części akcjami.

Akcje te objęte będą umową typu lock-up na okres nie krótszy niż 18 miesięcy od momentu objęcia przez nowych akcjonariuszy. Cena emisyjna zostanie określona przez spółkę i nie będzie niższa niż średnia cena akcji z ostatnich 12 miesięcy.

Biomax SA jest spółką biotechnologiczną. Zajmuje się głównie produkcją dermokosmetyków aptecznych. Niedawno wprowadził na rynek linię produktów hipoalergicznych.

bEISIxOB
Czytaj więcej w Money.pl
Orlen chce zyskać w ten sposób miliard euro Rada nadzorcza spółki wyraziła już na to zgodę. Orlen szacuje, że maksymalna wartość, jaką może osiągnąć emisja, to miliard euro. Okres wykupu może natomiast sięgnąć 10 lat.
Dostali mniej niż chcieli. Zortrax podsumował emisję obligacji Prezes firmy tłumaczy, że nie zagrozi to ich planom rozwojowym.
Action wypuścił obligacje za 100 mln zł Cena emisyjna równała się wartości nominalnej. Odsetki będą wypłacane co pół roku. Obligacje są...
Obligacje PZU dostały rating _ A- _ od S&P PZU podało, że ostateczna decyzja o emisji euroobligacji i o parametrach finansowych, w tym o wartości nominalnej obligacji, zostanie podjęta po analizie warunków rynkowych.
bEISIxOW
business news
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)