Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Blackberry na sprzedaż. Za 4,7 mld dolarów

0
Podziel się:

Znany producent telefonów komórkowych, Blackberry, jest na sprzedaż. Firma od kilku lat ma coraz gorsze wyniki finansowe i nie jest w stanie utrzymać się na rynku.

Blackberry na sprzedaż. Za 4,7 mld dolarów
(Polaris/East News)

Znany producent telefonów komórkowych, Blackberry, jest na sprzedaż. I ma już kupca. Firma, zarządzana przez Thorstena Heinsa (na zdjęciu), od kilku lat ma coraz gorsze wyniki finansowe i nie jest w stanie utrzymać się na rynku.

Jeszcze cztery lata temu firma Blackberry kontrolowała jedną piątą rynku telefonów komórkowych. Charakterystyczne aparaty z fizyczną klawiaturą cieszyły się dużą popularnością. Do ich fanów należał prezydent Barack Obama i Madonna.

Firma nie wytrzymała jednak konkurencji z takimi gigantami jak Apple czy Samsung. Ogłosiła, że zwolni 40 procent swoich pracowników. Jej straty za drugi kwartał 2013 roku szacowane są na prawie miliard dolarów. Blackberry teraz oficjalnie ujawnia, że przejmie ją konsorcjum finansowe z kanadyjskim holdingiem Fairfax na czele. Konsorcjum zgodziło się zapłacić 4,7 mld dolarów, czyli około 14,7 mld złotych.

Czytaj więcej w Manager.Money.pl
Ericsson inwestuje 800 mln euro w chmurę Firma ma zamiar wybudować trzy globalne centra nowych technologii. Dwa z nich będą się mieścić w Szwecji, jedno w Kanadzie.
Legenda polskich dróg bankrutuje. Koniec Autosanu? Spółka od ponad roku generuje straty. Pracownicy od czterech miesięcy nie dostali pensji.
Rząd wykończy branżę spirytusową? W latach 2008-2011 zbankrutowało osiem Polmosów. W 2011 r. producenci ponieśli stratę w wysokości 326 mln zł. Rentowność branży jest najniższa w całym sektorze spożywczym. Podniesienie akcyzy nie pomoże.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)