Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

BNP Paribas otrzymał 50 mln euro na wsparcie firm

0
Podziel się:

Z poprzedniego kredytu i leasingu energooszczędnego skorzystało około 300 małych i średnich przedsiębiorstw, finansując 304 własne projekty inwestycyjne warte w sumie 35,7 miliona euro - komentuje Teresa Matoga.

Teresa Matoga, dyrektor ds. Programów Publicznych
Teresa Matoga, dyrektor ds. Programów Publicznych (BNP Paribas)

BNP Paribas Bank Polska podpisał umowę kredytową z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju. Dzięki niej 50 mln euro trafi do małych i średnich przedsiębiorstw, które prowadzą projekty zakładające redukcję zużycia energii.

Na mocy porozumienia z EBOiR, klienci BNP Paribas Banku Polska uzyskają dostęp do finansowania projektów w zakresie zwiększania efektywności energetycznej. Mowa m.in. o termomodernizacji budynków, modernizacji parku maszynowego oraz wdrożeniu nowych technologii, efektywniejszych energetycznie.

Przy realizacji przedsięwzięcia objętego umową, bank zapewnia zainteresowanym firmom również pomoc merytoryczną, czyli nieodpłatne konsultacje inżynierów specjalizujących się w zakresie efektywnego wykorzystania energii.

To nie pierwsza tego typu inicjatywa ze strony banku BNP Paribas. Liczby przytaczane przez Teresę Matogę, dyrektora do spraw programów UE i programów publicznych w BNP Paribas Banku Polska potwierdzają dużą popularność tego typu projektów. - _ Przyznana bankowi linia kredytowa o wartości 30 milionów euro została w całości wykorzystana, a z kredytu i leasingu energooszczędnego skorzystało około 300 małych i średnich przedsiębiorstw, finansując 304 własne projekty inwestycyjne warte w sumie 35,7 miliona euro _ - komentuje dla Money.pl Teresa Matoga.

Przedsiębiorcy mogą liczyć na preferencyjne warunki w porównaniu do zwykłego kredytu. W przypadku właściwie zrealizowanej inwestycji firma otrzymuje Premię Inwestycyjną w wysokości 10-15 procent kwoty kredytu lub leasingu. - _ Ponadto klient nie musi wykorzystywać wyłącznie własnych środków, aby zrealizować przedsięwzięcie inwestycyjne. Dzięki wsparciu kredytem bankowym realizacja inwestycji nie ma negatywnego wpływu na płynność firmy _ - tłumaczy Teresa Matoga.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)