Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BNP Paribas z największą stratą w historii

0
Podziel się:

To efekt kary finansowej, jaką nałożyły na bank Stany Zjednoczone.

Prezes banku Jean-Laurent Bonnafe
Prezes banku Jean-Laurent Bonnafe (PrintScreen z YouTube)
bEJLSkNx

Największy francuski bank odnotował w drugim kwartale stratę netto w wysokości 4,32 mld euro. Przyczyną jest kara w wysokości 8,97 mld dolarów, nałożona na niego na początku lipca przez USA. Bank został wówczas uznany winnym omijania sankcji finansowych, nakładanych przez Stany na inne państwa.

Dodatkowo w związku z tą aferą bank musiał ponieść między innymi koszty wzmocnienia nadzoru wewnętrznego w wysokości 200 mln euro. Taki ruch zapowiedział jednak prezes banku Jean-Laurent Bonnafe, tuż po ogłoszeniu wyroku. Przychody banku zmalały 2,3 procent rok do roku, w konsekwencji wynosząc 9,57 mld euro.

bEJLSkNz

Jak powiedział na początku lipca jeden z prokuratorów, BNP był zaangażowany w _ _ długoterminowe i rozciągnięte na kilka jurysdykcji spiskowanie _ _ w celu naruszania prawnie nałożonych sankcji poprzez pośredniczenie w transakcjach dotyczących Sudanu, Kuby i Iranu. Wynosząca 8,83 mld dolarów grzywna jest najwyższą, jaką orzeczono dotąd w USA wobec europejskiego banku za naruszanie sankcji Biura Kontroli Wkładów Zagranicznych.

Jak poinformował francuski nadzór finansowy ACPR, sankcje wobec BNP obejmują również zawieszenie na cały 2015 rok określonych jego transakcji w USA, restrykcje wobec zatrudniania niektórych osób i przyjęcie specjalnego programu dostosowawczego.

Czytaj więcej w Money.pl

bEJLSkOa
business news
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)