Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bogdanka szuka nowych złóż. Chce podwoić zasoby

0
Podziel się:

Pierwsze raporty finansowe Bogdanki w tym roku pozostawiają jednak wiele do życzenia.

Zbigniew Stopa, prezes Bogdanki
Zbigniew Stopa, prezes Bogdanki (materiały prasowe)
bELoIhcR

Bogdanka otrzymała koncesję na wydobycie w obszarze K-3 oraz na rozpoznanie złoża _ Ostrów. _Prezes Zbigniew Stopa (na zdjęciu) chce tym samym zrobić kolejny krok w celu realizacji strategii, zakładającej dwukrotne zwiększenie zasobów.

W komunikacie dodano, że jednocześnie z wnioskiem o koncesję wydobywczą w obszarze K-3, spółka złożyła także wniosek o koncesję na wydobycie w obszarze K-6-7, na którego rozpatrzenie obecnie oczekuje.

Ponadto Bogdanka stara się także o koncesję na rozpoznanie złoża _ Orzechów _, w sprawie którego wniosek został złożony w marcu 2013 roku.

bELoIhcT

_ - Pozyskanie koncesji na wydobycie w obszarze K-3 to kolejny krok w realizacji naszej strategii, zakładającej dwukrotne zwiększenie zasobów operatywnych spółki w Lubelskim Zagłębiu Węglowym i przedłużenie żywotności kopalni do około 2050 roku. Kluczowe dla osiągnięcia tego celu jest jednak pozyskanie koncesji na wydobycie również w obszarze K-6-7 _ - powiedział cytowany w komunikacie Zbigniew Stopa, prezes Bogdanki.

_ - Złoża K-3 oraz K-6-7 przylegają do naszych obecnych złóż i wyrobisk górniczych, co oznacza, że moglibyśmy rozpocząć wydobycie węgla z nowych obszarów w krótkim czasie, przy wykorzystaniu obecnej infrastruktury. Koncesja na rozpoznanie złoża "Ostrów" pozwoli nam z kolei na analizę i przygotowanie dalszych planów rozwoju Bogdanki _ - dodał.

W maju prezes Stopa powiedział, że Bogdanka stara się o nowe koncesje na rozpoznanie złóż i wydobycie węgla, by wydłużyć żywotność kopalni co najmniej o 40 lat, czyli do 2075 roku. Szacuje, że jej zasoby operatywne węgla mogłyby wzrosnąć do ponad 700 mln ton z ok. 240 mln ton obecnie.

Pierwsze raporty finansowe Bogdanki w tym roku pozostawiają wiele do życzenia, szczególnie akcjonariuszom. Zysk netto wyniósł w pierwszym kwartale 2014 roku 62,4 mln zł wobec 69,9 mln zł rok wcześniej. Średnia oczekiwań analityków wskazywała na zysk na poziomie 75,7 mln złotych.

bELoIhcZ

Czytaj więcej w Money.pl

bELoIhdu
business news
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)