Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Boryszew dostał kredyt na ekspansję zagraniczną

0
Podziel się

Niewykluczone, że w przyszłości będziemy natomiast myśleli o nowych fabrykach.

Piotr Szeliga, prezes Boryszew
Piotr Szeliga, prezes Boryszew (boryszew)
bEiDeMiJ

Boryszew zawarł w poniedziałek z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK)
umowę kredytu na kwotę 10 mln euro. Celem kredytu jest wsparcie rozbudowy zakładów Grupy Maflow w Chinach, Indiach i Meksyku.

- Ta umowa jest bardzo ważna, bo potwierdza słuszność ścieżki, jaką wybraliśmy w Boryszewie, decydując się na rozwój w przemyśle motoryzacyjnym - powiedział wiceprezes Boryszewa Cezary Pyszkowski dziennikarzom.

Kredytobiorcą jest spółka Boryszew, ale zabezpieczenie kredytu opiera się na aktywach zagranicznych, bez ubezpieczenia KUKE. Taka struktura finansowania nie była dotychczas stosowana przez banki.

bEiDeMiL

Strony nie podały, na jaki okres umowa kredytowa została zawarta. - Jak powiemy, że między 5-10 lat, to będzie blisko tego terminu - powiedział prezes BGK Dariusz Kacprzyk.

Pozyskany kredyt pokrywa obecne zapotrzebowanie grupy Maflow, brana pod uwagę jest jednak dalsza współpraca Boryszewa z BGK.

- Pakiet przygotowany przez BGK zapewnia nam potrzeby, które teraz mamy. Niewykluczone, że w przyszłości będziemy natomiast myśleli o nowych fabrykach - powiedział Piotr Wiśniewski dyrektor zarządzający Grupy Maflow.

Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol FŁT czy ZM.

bEiDeMiR
bEiDeMjm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)