Notowania

bp
13.05.2013 12:47

BP ostrożne. Wycofuje część załogi

Brytyjski rząd dostrzegł, że w kraju nie jest bezpiecznie i że może dojść do poważnych napięć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BP p.l.c.)

*BP wycofuje część załogi z Libii - zdecydował koncern, na którego czele stoi Robert Dudley (na zdj.). Brytyjski rząd dostrzegł, że w kraju nie jest bezpiecznie i że może dojść do poważnych napięć. *

Koncern określa swoje działanie jako _ wdrożenie koniecznych środków ostrożności _ - pisze na swoich stronach BBC News. Na razie z kraju wyjechali pracownicy, którzy dla ciągłości działania firmy w regionie nie byli bezwarunkowo potrzebni. Reszta czeka na rozwój wydarzeń.

Do takiej decyzji BP skłoniły ostatnie wydarzenia w LIbii. Na początku miesiąca uzbrojone grupy bojowników otoczyły siedzibę ministerstwa sprawiedliwości w stolicy. Niedawni partyzanci domagają się zwolnienia z pracy wszystkich byłych współpracowników obalonego dyktatora Muammara Kadafiego.

Podobne protesty trwały przed siedzibą ministerstwa spraw zagranicznych w Trypolisie. Wszystko zaczęło się gdy nowy libijski rząd próbował wcielić w życie obowiązek oddania broni przez byłych powstańców. W odpowiedzi bojówki otoczyły najpierw siedzibę resortu dyplomacji, a teraz budynek Ministerstwa Sprawiedliwości.

Ustawa, której domagają się bojownicy od wielu miesięcy jest przedmiotem obrad Kongresu Narodowego, ale skłóceni dyplomowani wciąż nie mogą dojść do porozumienia. Następne zgromadzenie Kongresu z powodu protestów zostało odłożone do niedzieli.

British Petroleum to koncern paliwowy z Wielkiej Brytanii. Operuje on w ponad 80 krajach, a zatrudnia prawie 86 tysięcy ludzi. Dziennie wydobywa on równowartość 2,4 tysiąca baryłek ropy. Jego roczne przepływy finansowe wynoszą ponad 20 miliardów dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Sojusz właściciela Biedronki z gigantem Chodzi o zniżki jakie otrzymywać będą klienci przy zakupach w portugalskich supermarketach Jeronimo Martins oraz na stacjach paliwowego koncernu.
Żądają od BP 21 mld dolarów odszkodowania Toczy się walka w sprawie wycieku ropy naftowej z platformy wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej. Pierwsi świadkowie złożyli już zeznania.
Paliwowy gigant upadnie? Wszystko przez... Stawka procesu z BP wynosi niemal 18 miliardów dolarów. Tyle od koncernu domaga się rząd federalny i 4 stany.
Tagi: bp, business news, manager, prosto z firm
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz