Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BRE Bank liczy na miliardowy zysk

0
Podziel się

Zysk netto BRE Banku w całym 2013 roku może wynieść 1 - 1,2 mld zł. Całoroczne koszty ryzyka banku mogą nieco przekroczyć 70 punktów bazowych.

Cezary Stypułkowski, prezes BRE Banku
Cezary Stypułkowski, prezes BRE Banku (BRE Bank)
bErulIVx

Zysk netto BRE Banku w całym 2013 roku może wynieść 1 - 1,2 mld zł. Całoroczne koszty ryzyka banku mogą nieco przekroczyć 70 punktów bazowych - poinformował na konferencji prezes BRE Banku Cezary Stypułkowski_ . __ _

_ - Jesteśmy z tego kwartału zadowoleni. Bieżący rok zakończymy w wielkościach, które zapowiadaliśmy, zysk netto będzie pośrodku przedziału 1-1,2 mld zł _ - powiedział Stypułkowski.

Z wypowiedzi prezesa wynika, że całoroczne koszty ryzyka BRE Banku mogą lekko przekroczyć 70 punktów bazowych._ Nasz cel to 70 punktów bazowych "plus" i prawdopodobnie raczej się w tym zmieścimy _ - powiedział Stypułkowski._ - W IV kwartale nie spodziewamy się dramatycznych ekscesów _ - dodał.

bErulIVz

Przedstawiciele banku poinformowali, że do końca stycznia 2014 roku nastąpić ma rebranding działalności banku w Czechach i na Słowacji.

Notowania BRE Banku na GPW w ostatnich sześciu miesiącach

Zysk netto grupy BRE Banku w trzecim kwartale 2013 roku spadł do 279,1 mln zł z 280,1 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Okazał się zbliżony do oczekiwań rynku, który szacował, że wyniesie 272,9 mln zł.

Oczekiwania dwunastu biur maklerskich co do zysku netto za III kwartał wahały się od 245 mln zł do 295 mln zł. Zysk netto w III kwartale 2013 roku był na poziomie analogicznym jak rok wcześniej i 2 proc. wyższy niż w II kwartale 2013 roku.

bErulIVF
Czytaj więcej w Money.pl
Spółka dnia: BRE mocny na tle innych banków. A będzie lepiej Kolejne lata mają przynieść znaczną poprawę kondycji sektora bankowego. Wyceny akcji BRE pozostają jednak zachowawcze.
Action podnosi prognozy. Inwestycja w Niemczech wypaliła Zarząd w dalszym ciągu ma obserwować sytuację finansową i nie wyklucza kolejnych korekt.
Enea obawia się dalszych spadków cen węgla Trudne warunki w jakich działa spółka nie powinny wpłynąć na realizację strategicznych projektów. - _ Realizacja bloku w Kozienicach przebiega zgodnie z planem _ - zapewnia członek zarządu.
bErulIWa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)