Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bre
22.11.2013 06:00

BRE bank sformułował prognozę na przyszły rok

Pod koniec trzeciego kwartału portfel kredytowy bankowości korporacyjnej grupy spadł o 1,7 procent rok do roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BRE Bank)

BRE bank szacuje jednocyfrowy wzrost bankowości korporacyjnej w 2014 roku. Przychody spółki kierowanej przez widocznego na zdjęciu Cezarego Stypułkowskiego mają urosnąć jeszcze bardziej.

_ - Spodziewam się jednocyfrowego wzrostu wolumenów segmentu bankowości korporacyjnej, wzrost przychodów powinien być szybszy niż wolumenów _ - powiedział Przemysław Gdański, wiceprezes banku.

_ - Gospodarka wzrośnie w przyszłym roku o 3 procent, a może nawet więcej. Przełoży się to na wielkość inwestycji naszych klientów _ - dodał. Równocześnie ocenił, że bank w czwartym kwartale 2013 roku nie widzi ożywienia w kredytach inwestycyjnych._ - Widać ożywienie na poziomie dialogowym _, a nie w poziomach transakcji. W firmach jest coraz większe przekonanie, że sytuacja odbija - powiedział Gdański.

Kolejne lata powinny przynieść w BRE Banku wyższą dynamikę wzrostu przychodów korporacyjnych niż detalicznych.

_ - Nasz plan na najbliższe lata zakłada wyższą dynamikę bankowości korporacyjnej niż detalicznej _ - powiedział Gdański.

_ _

Bank poinformował w czwartek o wprowadzeniu do oferty bankowości mobilnej dla korporacji i liczy, że pod koniec 2014 roku będzie miał 5 tysięcy klientów tej aplikacji.

Pod koniec września 2013 roku spółka miała 16 tysięcy klientów z segmentu korporacyjnego, czyli klientów o rocznych obrotach powyżej 3 mln zł. Liczba nabywców wzrosła o 2,6 procent kwartał do kwartału i o 7,5 procent w ujęciu rocznym. Pod koniec trzeciego kwartału portfel kredytowy bankowości korporacyjnej grupy BRE Banku wynosił 30,2 mld zł, czyli spadł o 7,1 procent kwartał do kwartału i 1,7 rok do roku.

Akcje BRE aktualnie notowane są po 544,10 zł za sztukę. Przez ostatnie 3 miesiące ich wartość wzrosła ponad 40 procent.

Notowania BRE banku od początku lipca Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Spółka w pierwszych dziewięciu miesiącach 2013 roku zarobiła 783 miliony złotych. Rok wcześniej było to 847 mln złotych. Zatem firma w tym okresie zarobiła o 7,6 procent mniej w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Obniżeniu uległy również przychody odsetkowe (spadek o 10 procent). O 5 procent wzrosły natomiast przychody z tytułu opłat i prowizji.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: bre, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz