Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bricomarche chwali się rekordowymi obrotami

0
Podziel się:

Sieć posiada już w całej Polsce 105 sklepów i punktów sprzedaży.

Bricomarche chwali się rekordowymi obrotami
(ITM Polska)
bEISbEqd

Sieć supermarketów typu _ dom i ogród _ Bricomarché osiągnęła po raz pierwszy w historii obroty w wysokości 1 miliarda złotych w ciągu niewiele ponad 11 miesięcy roku kalendarzowego. Sieć posiada obecnie w całej Polsce 105 punktów sprzedaży.

_ - Są dwa kluczowe czynniki, dzięki którym udało nam się osiągnąć tak dobre wyniki finansowe od początku 2014 r. Z jednej strony wpływ na to miała wysoka progresja obrotów w przypadku sklepów działających na rynku od dłuższego czasu, z drugiej zaś otwarcie nowych supermarketów. Wszystko to świadczy także o naszym ciągłym rozwoju i umacnianiu pozycji na polskim rynku DIY - _ komentuje Marian Słomiak (na zdjęciu), pełnomocnik Zarządu ITM Polska Sp. z o.o. ds. sieci Bricomarché.

W I półroczu sieć Bricomarché wypracowała obroty w wysokości 536 158 534 złotych, odnotowując w ten sposób wzrost o 21,84 proc. w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Z kolei w całym 2013 r. sieć wygenerowała na polskim rynku obroty sięgające blisko 980 mln złotych.

bEISbEqf

Grupa Muszkieterów, do której należy sieć Bricomarché, realizuje ogłoszoną w tym roku strategię rozwoju do końca dekady tzw. Polska CAP 2020. W ramach intensywnego wzrostu liczby placówek Bricomarché podpisała nie tak dawno umowę przejęcia 14 lokalizacji po sieci NOMI, m.in. w Bełchatowie, Przemyślu, Siemianowicach, Świętochłowicach oraz w Tczewie.

Jednocześnie Grupa Muszkieterów prowadzi dalsze negocjacje z zarządcami nieruchomości, które mają na celu przejęcie kilku kolejnych terenów po punktach sprzedaży NOMI. Bricomarché wchodzi również do nowych regionów.

Na początku października uruchomiła swój pierwszy punkt sprzedaży w województwie świętokrzyskim. Aktualnie posiada łącznie 105 placówek w 15 województwach i zatrudnia ponad 2600 osób.

Grupa Muszkieterów to największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu_ dom i ogród _ w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 260 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu _ dom i ogród _ Bricomarché.

bEISbEql

Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 213 supermarketów Intermarché i 105 Bricomarché. W Centrali Grupy w Poznaniu, w trzech magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie blisko 14 tys. osób. Zarządzaniem obu sieciami zajmuje się spółka ITM Polska.

Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii, Bośni i Hercegowinie oraz Serbii. W 2013 r. obroty Grupy Muszkieterów w Polsce wyniosły 4,89 mld złotych. W tym samym czasie Grupa w całej Europie wygenerowała obroty na poziomie niemal 40 mld euro.

bEISbEqG
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)