Notowania

business news
25.04.2014 11:48

Broker IDM SA zwolni większość pracowników

Firma próbuje w ten sposób wyjść z kłopotów finansowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(IDM SA)
Grzegorz Leszczyński, prezes IDM SA.

83 procent pracowników zwolni Dom Maklerski IDM SA. Spółka podjęła decyzję o zaprzestaniu wykonywania usług w zakresie pośrednictwa w obrocie instrumentami finansowymi.

Taka liczba padła w przesłanym dzisiaj do mediów oświadczeniu IDM SA. Jeżeli przyjmiemy ostatnie dane, mówiące o zatrudnieniu na poziomie 180 pracowników, oznacza to, że pracę straci nawet 150 osób.

_ - __ Decyzja o ograniczeniu prowadzenia działalności maklerskiej była dla nas bardzo trudna, jednak uznaliśmy, iż w sytuacji, w której znalazł się DM IDMSA, jest to jedyne rozwiązanie umożliwiające wyjście z zadłużenia, skupienie się na działalności doradczej i inwestycyjnej oraz powrót do generowania zysków - _przekonuje Grzegorz Leszczyński, prezes IDM SA, cytowany w komunikacie spółki.

Wszyscy klienci, którzy posiadają rachunki maklerskie u brokera będą mieli możliwość przeniesienia ich na preferencyjnych warunkach do DM BOŚ.

Broker IDM SA działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Spółka w ubiegłym roku miała 5,7 miliona złotych zysku netto wobec straty rok wcześniej. Jej zobowiązania na koniec ubiegłego roku przekroczyły 128 milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz