Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BSH Bosch und Siemens może przejąć FagorMastercook

0
Podziel się:

Inwestor najprawdopodobniej będzie musiał zapłacić za wrocławskie zakłady co najmniej 315 mln złotych.

BSH Bosch und Siemens może przejąć FagorMastercook
(Bosch)
bESTFCVx

Bosch otrzymał zgodę na koncentrację od UOKiK, który uznał, że przejęcie wrocławskich zakładów FagorMastercook nie ograniczy konkurencji na rynku AGD.

Na zdjęciu Karsten Ottenberg, prezes spółki BSH.

Napięta atmosfera we wrocławskim FagorMastercook panuje od października 2013 roku, kiedy wstrzymano produkcję i wysłano pracowników na przymusowe urlopy. Było to związane z finansowymi problemami hiszpańskiej spółki-matki Fagor Electrodom,sticos. W efekcie obie spółki złożyły wnioski o upadłość układową w sądzie w San Sebastian.

bESTFCVz

Zatrudniające około 900 osób wrocławskie zakłady najprawdopodobniej przejmie BSH Bosch und Siemens Hausgeräte. Właściciel takich marek jak Siemens czy Zelmer już w marcu zwrócił się do UOKiK o zgodę na koncentrację. Zdaniem urzędu transakcja nie ograniczy konkurencji na terenie Polski,.

_ - Nie zmieni ona znacząco struktury rynków na których działają uczestnicy koncentracji, a BSH Bosch und Siemens Hausgeräte nadal będzie konkurował z innymi producentami sprzętu AGD - _uzasadnia w komunikacie Robert Kamiński, dyrektor Departamentu Kontroli Koncentracji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Zakres transakcji został objęty tajemnicą. Ze wcześniejszych informacji udzielonych przez syndyka wynikało, że inwestor będzie musiał zapłacić za wrocławskie zakłady FagorMastercook co najmniej 315 mln zł.

bESTFCVF
bESTFCWa
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)