Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budimex ma nową umowę na dokończenie obwodnicy

0
Podziel się:

Za ukończenie obwodnicy Hrubieszowa spółka dostanie 40,8 mln zł.

Dariusz Blocher, prezes Budimeksu
Dariusz Blocher, prezes Budimeksu (PIOTR GAMDZYK/REPORTER/EAST NEWS)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zawarła z Budimeksem umowę na dokończenie obwodnicy Hrubieszowa w ciągu drogi krajowej nr 74 za 40,8 mln zł brutto, podała Dyrekcja.

"Jeszcze w tym roku kierowcy będą mogli skorzystać z obwodnicy Hrubieszowa w ciągu drogi krajowej nr 74. Podpisami na umowie złożonymi 6 maja potwierdzono wybór najkorzystniejszej oferty. Inwestycję, w ciągu pięciu miesięcy od podpisania umowy, dokończy firma Budimex. Wartość kontraktu to ok. 40,8 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Nowy wykonawca ma do zrealizowania ok. 20 proc. prac na całości inwestycji, a w branży drogowej ponad 40 proc. W terminie przewidzianym umową ma także skompletować dokumentację powykonawczą oraz uzyskać pozwolenie na użytkowanie, podano również.

Obwodnica o długości 9,3 km realizowana jest z dofinansowaniem środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Notowania tygodniowe akcji Budimeksu

Budimex - jedna z największych spółek budowlanych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. Do grupy Budimex należą m.in.: Budimex Nieruchomości oraz Mostostal Kraków. W 2014 r. Budimex miał 4,95 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

budownictwo
business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)