Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budimex będzie sprzedawać mieszkania

0
Podziel się:

Budimex Nieruchomości chce przedsprzedać w całym 2014 roku ponad 1500 mieszkań. W drugiej połowie roku spółka rozpocznie budowę około 1400 mieszkań w Krakowie - poinformowali na konferencji jej przedstawiciele.

Budimex będzie sprzedawać mieszkania
(PIOTR GAMDZYK/REPORTER/EAST NEWS)
bFfDxjHF

_ __ - Dzięki szeroko wprowadzanej przez nas nowej ofercie, uważam, iż jest szansa, że uda nam się przedsprzedać w tym roku ponad 1500 mieszkań. Jest to liczba blisko dwa razy większa niż w roku ubiegłym - _ powiedział Dariusz Blocher, prezes Budimeksu.

_ Strategia Budimeksu Nieruchomości się nie zmienia, cały czas koncentrujemy się na Poznaniu, Warszawie i Krakowie. Ponadto stale szukamy gruntów na terenie Trójmiasta _ - dodał.

Henryk Urbański, członek zarządu Budimeksu odpowiedzialny za pion zarządzania nieruchomościami, poinformował, że w drugiej połowie roku Budimex Nieruchomości rozpocznie budowę ok. 1400 mieszkań w Krakowie w ramach projektu _ Nowe Czyżyny _.

bFfDxjHH

_ Marża tego projektu jest minimalna i oscyluje w okolicach nieco powyżej zera. Zależy nam po prostu na szybkiej sprzedaży, bo chcemy odmrozić gotówkę zainwestowaną w te grunty. W tej chwili mamy zarezerwowane już 500 z tych 1400 mieszkań _ - skomentował prezes Blocher.

_ Cały projekt na Czyżynach umożliwia budowę 3500 mieszkań. Jeśli dobra sprzedaż będzie się utrzymywać być może całość zrealizujemy w 2-3 lata _ - dodał.

Urbański dodał, że Budimex Nieruchomości stale poszukuje nowych gruntów na kolejne inwestycje. _ W chwili obecnej mamy duży i zdywersyfikowany bank ziemi. Jednak stale poszukujemy kolejnych gruntów. Mamy zabezpieczone środki na ewentualne inwestycje _ - powiedział.

Członek zarządu Budimeksu sprecyzował, że Budimex Nieruchomości na koniec pierwszego półrocza miał ponad 300 mln zł gotówki.

bFfDxjHN

Czytaj więcej w Money.pl

bFfDxjIi
business news
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)