Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budimex dokończy budowę autostrady A1

0
Podziel się:

Wartość kontraktu wynosi 49,7 milionów złotych netto, a na dokończenie inwestycji wykonawca ma 13 miesięcy.

Dariusz Blocher, prezes zarządu Budimexu
Dariusz Blocher, prezes zarządu Budimexu (PIOTR GAMDZYK/REPORTER/EAST NEWS)
bECGskXp

Firma Budimex, którego prezesem jest Dariusz Blocher (na zdjęciu) dokończy prace na autostradzie A1 między miejscowościami Sójki i Piątek w województwie łódzkim. Wartość kontraktu wynosi 49,7 milionów złotych netto, a na dokończenie inwestycji wykonawca ma 13 miesięcy, nie wliczając okresu zimowego od 15 grudnia do 15 marca.

Budimex podpisał z łódzkim oddziałem GDDKiA umowę na dokończenie prac na liczącym 15,2 kilometrów odcinku autostrady A1, po firmach Poldim i Bogl a Krysl - podała spółka w komunikacie. Odcinek jest położony między miejscowościami Sójki i Piątek w Łódzkiem. Wartość kontraktu wynosi 49,7 mln złotych netto (niemal 61,1 mln złotych brutto).

Zakres prac jaki został do wykonania, to między innymi dokończenie budowy węzła Kutno Wschód (u zbiegu A1 i drogi krajowej nr 92), czyli wykonanie łącznic, zbudowanie stacji poboru opłat i dwóch miejsc obsługi podróżnych - Krzyżanów Wschód i Krzyżanów Zachód.

bECGskXr

Wykonawca ma także dokończyć budowę dróg lokalnych, wewnętrznych i dojazdowych do autostrady, dokończyć budowę i przebudowę chodników, zjazdów, zatok, parkingów, infrastruktury technicznej, oświetlenia oraz nasadzenia zieleni. Na dokończenie prac wykonawca będzie miał 13 miesięcy od chwili podpisania umowy, jednak bez okresu zimowego - od 15 grudnia do 15 marca.

Rekordowy wynik spółki

Grupa Budimeksu zakończyła 2013 rok zyskiem netto w wysokości ponad 300 mln złotych - największym w swojej historii. Na koniec 2013 roku portfel zamówień grupy opiewał na 4,3 mld złotych, a pozycja gotówkowa na ponad 1,5 mld złotych.

Budimex opublikował wybrane dane finansowe za 2013 rok w związku z obowiązkami informacyjnymi wobec swojego wiodącego inwestora - hiszpańskiej Grupo Ferrovial. Przychody netto grupy w 2013 roku wyniosły 4,74 mld złotych w porównaniu do 6,07 mld złotych rok wcześniej. Grupa odnotowała 395,41 mln złotych zysku brutto na sprzedaży wobec 459,87 mln złotych zysku w 2012 roku

bECGskXx

Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 333,3 mln złotych w porównaniu do 182,4 mln złotych w 2012 roku. Natomiast zysk netto wyniósł 300,48 mln złotych wobec 185,98 mln złotych. Duży udział w zarobku grupy miała sprzedaż zależnego Budimeksu Danwood za ponad 240 mln złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

bECGskXS
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)