Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budimex spodziewa się lepszych wyników

0
Podziel się:

- Sprzyjała nam wyjątkowo dobra pogoda, dzięki której mogliśmy przez dłuższy czas prowadzić roboty budowlane - podkreśla prezes spółki Dariusz Blocher.

Dariusz Blocher
Dariusz Blocher (PIOTR GAMDZYK/REPORTER/EAST NEWS)
bEIKTYWJ

Spółka szacuje niewielką poprawę w pierwszym kwartale tego roku. _ - Sprzyjała nam wyjątkowo dobra pogoda, dzięki której mogliśmy przez dłuższy czas prowadzić roboty budowlane _- podkreśla prezes spółki Dariusz Blocher.

W całym 2014 r. przedsprzedaż mieszkań Budimeksu Nieruchomości (spółka zależna Budimeksu) może wzrosnąć o kilkanaście procent - szacuje prezes Blocher. W pierwszym kwartale zeszłego roku Budimex miał 35 mln zł zysku netto, 42,6 mln zł zysku operacyjnego i 853 mln zł przychodów.

Prezes poinformował, że w pierwszym kwartale Budimex podpisał kontrakty za kilkaset mln zł i chciałby zakończyć 2014 r. z wyższym portfelem niż 2013 r._ - Chciałbym, żeby ten rok zakończył się lepiej i szczególnie w czwartym kwartale będziemy chcieli zintensyfikować pozyskiwanie kontraktów, ale bez uczestniczenia w wojnie cenowej _ - powiedział.

bEIKTYWL

Budimex w 2014 r. spodziewa się kilkunastu procentowego wzrostu przedsprzedaży mieszkań._ - W pierwszym kwartale przedsprzedaż była bardzo dobra, w całym roku może wzrosnąć o kilkanaście procent. Pracujemy nad intensyfikacją jednego z projektów w Krakowie, gdzie chcemy wyjść z ofertą dla klientów, których nie stać na drogie mieszkania. Jeżeli ten projekt się uda to wzrost będzie skokowy _ - twierdzi Dariusz Blocher. Dodał, że nowe grunty spółka zamierza pozyskiwać w Warszawie, Poznaniu i Trójmieście.

Notowania Budimeksu na GPW w ostatnich trzech miesiącach

Przedsprzedaż Budimeksu Nieruchomości w pierwszym kwartale 2014 r. wyniosła 275 mieszkań w porównaniu do 121 lokali rok wcześniej. Sprzedaż notarialna wyniosła w tym czasie 394 mieszkania, podczas gdy w pierwszym kwartale 2013 r. były to 204 mieszkania.

W całym 2013 r. spółka przedsprzedała 742 mieszkania wobec 515 lokali w 2012 r. Sprzedaż notarialna sięgnęła w tym czasie 495 mieszkań w stosunku do 740 lokali przed rokiem.

bEIKTYWR

Początek roku dobry dla branży

Z danych GUS wynika, że w lutym inwestorzy rozpoczęli budowę ponad 10 tys. lokali mieszkalnych, co jest rekordowym osiągnięciem na przestrzeni ostatnich lat. Sami deweloperzy ruszyli z budową 5,5 tys. mieszkań, a więc wynikiem o połowę wyższym od styczniowego i aż o trzy czwarte lepszym od osiągniętego w lutym ubiegłego roku.

W sumie w ramach wszystkich form budownictwa mieszkaniowego zapoczątkowano w okresie styczeń - luty budowę aż 16,5 tys. lokali, poprawiając wynik analogicznego okresu 2013 roku o ponad 56 procent.

Nieco gorsze wyniki od kilku już miesięcy raporty GUS sygnalizują w części dotyczącej mieszkań oddawanych do użytku. Takich lokali było w styczniu w sumie 11,5 tysiąca, a więc nieznacznie, bo o 5 proc. więcej niż w lutym 2013 roku, i o tyle samo mniej niż w styczniu tego roku.

bEIKTYWS

Czytaj więcej w Money.pl

bEIKTYXm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)