Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bumech S.A. zdobył środki na spłatę

0
Podziel się:

Kredy ma służyć spłaceniu należności z faktur handlowych.

Prezes Bumech Dariusz Dźwigoł
Prezes Bumech Dariusz Dźwigoł (Bumech)
bESkgpdx

Spółka zawarła dwie umowy kredytowe z Bankiem Polska Kasa Opieki na łączną wartość 9 milionów złotych. Największa z tych umów obejmuje limit odnawialny maksymalnej wysokości 5 milionów złotych.Kredy ma służyć spłaceniu należności z faktur handlowych, a wysokość poszczególnych wypłat środków z kredytu ma zostać ustalona jako 75 % wartości brutto każdej zaakceptowanej faktury. Oprocentowanie kredytu jest zmienne, zależnie od stawek na polskim rynku międzybankowym. Zobowiązania wobec banku Bumech ma spłacić najpóźniej do 31 grudnia 2014 roku.

Firma Bumech pod koniec lipca tego roku podpisała szereg umów jednostkowych z Jastrzębską Spółką Węglową na łączną wartość ponad 9,6 milionów złotych. Spośród wyżej wymienionych, najdroższym kontraktem była umowa zawarta 30 lipca 2013 roku, opiewająca na ponad 5 milionów złotych. Dotyczyła wynajmu dwóch kombajnów chodnikowych na okres 1095 dni.

Notowania akcji Bumech z ostatnich 6 miesięcy

bESkgpdz

Bumech jest firmą z branży maszynowej i zajmuje się przede wszystkim produkcją urządzeń i maszyn górniczych. Od 2009 roku jest notowany na giełdzie jako spółka akcyjna, a w ubiegłych sześciu miesiącach odnotowała spadek o około 9 procent. Od lipca funkcję prezesa firmy Bumech pełni Dariusz Dźwigoł, następca emerytowanego już Zygmunta Kosmały. W tym samym czasie do zarządu dołączył Jacek Surma.

Czytaj więcej w Money.pl
Kopex zdobył umowę na 200 mln Konsorcjum należącego do Grupy Kopex Przedsiębiorstwa Budowy Szybów S.A. i PPG Row-Jas podpisało kontrakt na pogłębienie szybu w należącej do Kompanii Węglowej S.A. kopalni Jankowice.
Zmiany w zarządzie Bumech Dariusz Dźwigoł jest teraz pełniącym obowiązki prezesa, a nowym członkiem zarządu został Jacek Surma.
bESkgpea
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)