Notowania

Przejdź na
vivid games
25.03.2013 12:00

Bydgoskie Vivid Games promuje się w USA

- Celem naszej obecności w spotkaniach branżowych w USA jest promocja gry na platformy iOS, Android i Vitę - mówi Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Podziel się
Dodaj komentarz
(VividGames/mat.pras.)

Bydgoski developer i producent gier Vivid Games, będzie promował * *Real Boxing, najnowszą grę o tematyce bokserskiej, * *na targach branżowych Game Developer Conference (GDC) w San Francisco. _ - _ Celem naszych spotkań będzie szeroka promocja gry na iOS, Android i Vitę _ - zapowiada Remigiusz Kościelny, prezes spółki. _

Vivid brało już udział w zakończonych w niedzielę targach PAX East w Bostonie. To największe w Ameryce spotkanie środowiska związanego z grami komputerowymi. Corocznie gromadzi kilkadziesiąt tysięcy uczestników, którzy wymieniają się wiedzą i dzielą doświadczeniem. Kolejnym przystankiem w podróży po Stanach Zjednoczonych jest San Francisco.

- _ Celem naszej obecności tam jest szeroka promocja gry na iOS, Android i Vitę. Oczywiście mamy zamiar odbyć szereg spotkań czysto biznesowych związanych również z naszą nową dużą produkcją. W planie jest również kilkadziesiąt wywiadów z przedstawicielami prasy branżowej z całego świata - _podkreśla Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.*Vivid Games *działa na rynku gier od 2006 rokuSpółka zajmuje się produkcją gier na telefony Smartphone i konsole przenośne. Wśród najbardziej znany tytułów są: seria Ski Jumping, FIM Speedway GP i Speedball 2. W czerwcu 2012 roku spółka zadebiutowała na rynku New Connect.

Konferencja w San Francisco gromadzi prawie 500 wystawców i ponad 22 000 uczestników. Podczas konferencji w San Francisco, Vivid Games będzie promował Real Boxing wspólnie z firmą NVidia. Gra jest jednym ze startowych tytułów nowej konsoli przenośnej NVidia Shield.

- _ Real Boxing został zoptymalizowany dla urządzeń wyposażonych w procesor NVIDIA Tegra 4, aby wykorzystać do maksimum możliwości sprzętowe urządzeń mobilnych. Gra wykorzystana zostanie również w toku szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej konsoli _ - tłumaczy Kościelny.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekord CD Projekt. Dzięki Wiedźminowi Wydawca Wiedźmina zarobił najwięcej w historii. - Weszliśmy na nowy, wielki rynek - komentuje prezes Adam Kiciński.
To może być kolejny, polski hit eksportowy Poprzednie części cyfrowych wersji przygód bohatera z książek Andrzeja Sapkowskiego przebojem zdobyły światowe rynki.
W tworzeniu gier komputerowych Polacy są rewelacyjni To już nie tylko Wiedźmin. Gry robimy lepiej i dużo taniej niż konkurencja.

Vivid Games S.A. działa na rynku gier od 2006 r. Jest jednym z najnowocześniejszych, niezależnych studiów deweloperskich w Europie. Spółka zajmuje się produkcją najwyższej jakości gier na telefony Smartphone i konsole przenośne. Wśród najbardziej znanych są m.in. seria Ski Jumping, FIM Speedway GP, Speedball 2 oraz największa i najdroższa dotychczasowa produkcja- Real Boxing. Gra dostępna jest na urządzenia z systemem iOS i Android. W III kw. 2013 r. zadebiutuje na Sony PS Vita. Real Boxing będzie również jednym z pierwszych tytułów na nowej konsoli NVidia Shield. W czerwcu 2012 r. Vivid Games S.A. z powodzeniem zadebiutował na rynku NewConnect. W ubiegłym roku przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 4,87 mln zł, spółka wypracowała 0,27 mln zł zysku netto. Wskaźnik EBITDA wyniósł 0,92 mln zł.

Tagi: vivid games, business news, giełda, strategie firm, gospodarka, manager, newconnect, strategie, prosto z firm, marketing i sprzedaż, z rynku, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz