Notowania

bz wbk
15.06.2013 06:52

BZ WBK-Aviva: ponad połowa klientów banku się ubezpiecza

W ciągu najbliższych trzech lat zamierzamy podnieść poziom składki przypisanej brutto o 20 procent rok do roku - mówi prezes spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Po pierwszym kwartale 2013 roku wyniki finansowe brutto wynikające ze sprzedaży ubezpieczeń ogólnych wzrosły o 45 procent, a ubezpieczeń na życie – o 33 procent. *
*Łączny zysk netto obu spółek BZ WBK i Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń S.A., kierowanych przez Krzysztofa Charchułę wyniósł w 2012 roku ponad 26 mlnów. *BZ WBK i Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń S.A. działają na polskim rynku bancassurance, obejmującym sprzedaż polis ubezpieczeniowych klientom banków od 5 lat.

Spółki BZ WBK-Aviva ubezpieczają ponad 1,3 mln klientów Banku Zachodniego WBK, czyli blisko 60 procent. To więcej niż w latach ubiegłych: dla porównania w 2008 roku ubezpieczenie posiadało 32,8 proc. klientów Banku.

Jakie są plany spółki na najbliższy czas? – _ W ciągu najbliższych trzech lat zamierzamy podnieść poziom składki przypisanej brutto o 20 procent rok do roku. Będziemy kontynuować wspólnie z Bankiem Zachodnim WBK rozwój sprzedaży klasycznych produktów bancassurance, skoncentrujemy się także na wzmocnieniu linii ubezpieczeń niepowiązanych z produktami kredytowymi oraz na zbudowaniu najwyższych standardów obsługi klienta na wszystkich etapach korzystania z naszej oferty _ – mówi Krzysztof Charchuła, prezes zarządu Towarzystw BZ WBK-Aviva.

W trzecim kwartale tego roku BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A. planuje wprowadzić gwarancje obsługowe przy likwidacji szkód z tytułu ubezpieczenia domów i lokali mieszkalnych. W ramach tych gwarancji, jeżeli Towarzystwo nie dotrzyma określonych terminów, związanych z likwidacją szkody, klient może otrzymać kwotę w wysokości zapłaconej rocznej opłaty za ubezpieczenie.

BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie i BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych to dwie spółki ubezpieczeniowe utworzone w 2008 roku przez Bank Zachodni WBK S.A. i Aviva International Insurance Ltd. Zapewniają one ochronę ubezpieczeniową dla klientów Banku Zachodniego WBK.

Po pierwszym kwartale 2013 roku wyniki finansowe brutto w zakresie sprzedaży ubezpieczeń ogólnych wzrosły o 45 procent, ubezpieczeń na życie – o 33 procent. Składka przypisana brutto na ubezpieczenia inwestycyjne spadła o 46 procent, na ubezpieczenia powiązane z produktem bankowym i ubezpieczenia niepowiązane wzrosły odpowiednio o 25 i 22 procent.

W ubiegłym roku spółki BZ WBK-Aviva zebrały 683 mln składki przypisanej brutto, czyli o 15 proc. więcej niż w ciągu 2011 roku. Łączny zysk netto obu spółek wyniósł w 2012 roku ponad 26 mln i wzrósł 71 proc., zaś zysk techniczny o 56 proc. do poziomu 26 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Jak przekazać firmę dziecku i nie płacić podatku? Jest sposób, by uniknąć zapłacenia zarówno VAT-u, PIT-u, jak i podatku od spadków i darowizn.
Oto najlepsze lokaty i nie tylko Rachunek oszczędnościowy, lokata overnight, a może zwykły depozyt? Sprawdziliśmy, gdzie najlepiej ulokować pieniądze firmy.
Crowdfunding to świetne narzędzie finansowania biznesu - _ To szansa na szybki przypływ gotówki, bo przeciętna kampania promocyjna na tego typu platformach wynosi 2 miesiące _- mówi Paweł Tomczyk, dyrektor zarządzający Rearden Technology S.A.
Tagi: bz wbk, business news, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz