Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BZ WBK-Aviva ujawnia skalę wypłaconych odszkodowań

0
Podziel się:

W 2013 roku ubezpieczyciel poprawił zysk o 29 procent, zarabiając prawie 35 milionów złotych.

Krzysztof Charchuła, prezes zarządu BZ WBK-Aviva
Krzysztof Charchuła, prezes zarządu BZ WBK-Aviva (BZ WBK Aviva)

Firma pochwaliła się wynikami za zeszły rok. W 2013 roku ubezpieczyciel, którego prezesem jest Krzysztof Charchuła (na zdjęciu) zarobił o 29 procent więcej niż rok wcześniej. Jak poinformował BZ WBK-Aviva, w 2013 roku towarzystwo najwięcej odszkodowań wypłaciło klientom korzystającym z ochrony kredytów gotówkowych. Najczęściej tym, którzy utracili zdolność do pracy w wyniku choroby lub nieszczęśliwego wypadku.

W poprzednim roku BZ WBK-Aviva zarobiło niemal 35 milionów złotych. W tym czasie wpływy do ubezpieczyciela ze składek spadły jednak o 2 procent. Składka przypisana brutto wyniosła nieco ponad 670 milionów złotych, gdy rok wcześniej były to 682 miliony. Jak poinformowało Money.pl biuro prasowe firmy, wynika to głównie z niższej sprzedaży ubezpieczeń inwestycyjnych.

_ - Na ten niewielki spadek sumarycznego przypisu składki brutto o 2 procent rok do roku, wpłynęła niższa sprzedaż ubezpieczenia inwestycyjnego. W zakresie sprzedaży produktów ochronnych, zarówno tych powiązanych z ofertą kredytową banku, jak również ubezpieczeń tak zwanych niepowiązanych, nastąpił wzrost składki o 19 procent rok do roku - _ informuje BZ WBK Aviva.

Ubezpieczyciel w 2013 roku wypłacił niemal 30 milionów złotych świadczeń i odszkodowań, czyli o 41 procent więcej niż rok wcześniej._ - Wzrost wartości wypłaconych przez nas świadczeń i odszkodowań wynikał ze stale zwiększającej się liczby klientów _- komentują przedstawiciele firmy.

Chociaż nie ma jeszcze raportu za cały 2013 rok, to jak podaje Komisja Nadzoru Finansowego, po trzech kwartałach sektor ubezpieczeń ogółem odnotował zysk techniczny w wysokości 3,7 miliarda złotych (o 8,65 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem 2012 roku). Jeśli chodzi o zysk finansowy, to sektor ubezpieczeń zarobił 8,16 mld złotych - to o niemal 48 proc. więcej niż rok wcześniej.

BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń to dwie spółki joint venture utworzone przez Bank Zachodni WBK S.A. i Aviva International Insurance Ltd. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w obszarze współpracy banków z ubezpieczycielami na rynku polskim. BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń rozpoczęły działalność w sierpniu 2008 roku. Świadczą ochronę ubezpieczeniową w zakresie produktów oferowanych przez bank.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
prosto z firm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)