Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bz wbk
22.10.2013 13:20

BZ WBK przejmie Avivę. Jest zgoda UOKiK

Zdaniem urzędu transakcja nie będzie zagrażać konkurencyjności na polskim rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

Prezes UOKiK wydała zgodę na przejęcie przez Bank Zachodni WBK kontroli nad BZ WBK - Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie oraz BZ WBK - Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych.

Jak podaje UOKiK na swojej stronie internetowej, w wyniku połączenia BZ WBK z Kredyt Bankiem, bank zwiększy swoje udziały w dwóch spółkach: BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA oraz BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA. Dotychczas BZ WBK miał po 50 procent akcji tych spółek.

- _ Przeprowadzone postępowanie wykazało, że brak jest wspólnych rynków, na których uczestnicy koncentracji prowadzą działalność. Dlatego Prezes UOKiK uznała, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji _ - czytamy w uzasadnieniu urzędu, którego prezesem jest Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel _ (na zdjęciu) _.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 miliard euro na świecie lub 50 milionów euro w Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: bz wbk, business news, giełda, wiadomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz