Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BZ WBK to przeszłość. Zastąpi go Santander. Kiedy?

0
Podziel się:

Prezes banku zapewnia, że to zrozumiała strategia, gdyż rozpoznawalność hiszpańskiej marki w Polsce sukcesywnie rośnie.

BZ WBK to przeszłość. Zastąpi go Santander. Kiedy?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFfDrIdN

Marka Banku Zachodniego WBK przejdzie do historii. Od 2015 zastąpi ją jej hiszpański właściciel Santander. Prezes banku (na zdjęciu) uważa, że to zrozumiała strategia, gdyż r_ ozpoznawalność marki w Polsce sukcesywnie rośnie. _

Aktualizacja 14:20

- _ Planujemy w 2015 roku rozpocząć rebranding na markę naszego hiszpańskiego inwestora. Operacja będzie się wiązała z pewnymi i dodatkowymi kosztami, których wysokość będziemy znali w III kwartale _ - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Mateusz Morawiecki, prezes BZ WBK.

bFfDrIdP

Władze banku w ostatnim czasie coraz częściej dawali do zrozumienia, że rebranding jest jedynie kwestią czasu. Dzisiaj, kiedy wiadomo już, że do zmiany dojdzie władze uspokajają klientów - w ich umowach i relacjach nic się nie zmieni. To jedynie przemiana wizerunkowa.

- _ Rozpoznawalność marki Santander w Polsce sukcesywnie rośnie. To zrozumiała strategia z punktu widzenia właściciela, bowiem na pozostałych rynkach działa on pod nazwą Santander _- dodał Mateusz Morawiecki.

- _ O planach związanych z rebrandingiem informujemy już od pewnego czasu, planujemy przeprowadzić go w ciągu półtora roku _ - poinformowała Money.pl spółka. - _ Wówczas minie pięć lat od naszego wejścia do Grupy Santander. Proces zastąpienia marki chcemy przeprowadzać powoli i stopniowo, aby nasi klienci mieli czas na przyzwyczajenie się do tej zmiany. _

Ewa Krawczyk z biura prasowego banku zapewnia Money.pl, że firma regularnie prowadzi badania i w efekcie już teraz stara się przybliżyć klientom markę akcjonariusza_ . - W komunikacji marketingowej stosujemy od prawie roku logo, które podkreśla przynależność Banku Zachodniego WBK do Grupy Santander - _powiedziała. _ _

bFfDrIdV

W 1995 roku irlandzka grupa Allied Irish Banks kupiła od Skarbu Państwa 16,2 proc akcji WBK. Cztery lata później nabyła kolejne 80 proc. W 2010 roku ogłosiła zamiar sprzedaży udziałów BZWBK. 10 września ogłoszono, ze nabywca będzie hiszpański Santander. 30 marca 2011 roku Santander w ramach wezwania skupił 69,912 mln akcji spółki obejmując w niej 95,67% udziałów.

BZ WBK w ubiegłym tygodniu pochwalił się wynikami finansowymi za drugi kwartał tego roku. Zysk netto grupy wypracowany w okresie od kwietnia do czerwca wyniósł 504,1 miliona złotych wobec 419,5 miliona złotych rok wcześniej.

Tym samym zysk okazał się o ponad 3 procent wyższy od prognoz analityków. Średnia szacunków trzynastu biur maklerskich wynosiła bowiem 487,5 miliona złotych. Ich oczekiwania mieściły się natomiast w przedziale od 462 do 510 milionów złotych.

Zobacz, jak radzą sobie akcje BZ WBK

bFfDrIdW

Zysk netto BZ WBK w pierwszym półroczu wyniósł 953,6 miliona złotych, rosnąc z 793,1 miliona złotych w analogicznym okresie 2013 roku. Z kolei w całym ubiegłym roku grupa BZ WBK _ na czysto _ zarobiła 1,98 miliarda złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Bardzo ambitne plany Pekao SA. Bank już wyprzedził PKO BP - Zrobimy wszystko, by zysk netto w tym roku był nie gorszy niż w ubiegłym - powiedział prezes Pekao SA Luigi Lovaglio.
BZ WBK pracuje nad utworzeniem banku hipotecznego Jesteśmy coraz bardziej przekonani, że otoczenie prawne się poprawia i warto taki bank stworzyć - zadeklarował Mateusz Morawiecki, prezes BZ WBK.
BNP Paribas z największą stratą w historii To efekt kary finansowej, jaką nałożyły na bank Stany Zjednoczone.
Millenium o rekordowej sprzedaży pożyczek Zysk netto grupy Banku Millennium w II kwartale 2014 roku wzrósł do 163,6 mln zł ze 134 mln zł rok wcześniej - poinformował prezes banku.
bFfDrIeq
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)