Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BZ WBK zaskakuje analityków. Zysk będzie wyższy

0
Podziel się:

Od III kwartału 2014 r. bank ma rozpocząć konsolidację Santander Consumer Bank. Co wieszczą analitycy?

BZ WBK zaskakuje analityków. Zysk będzie wyższy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bELgEFtx

_ Bank Zachodni WBK widzi szansę na wypracowanie 2 mld zł zysku netto w 2014 roku _ - tłumaczył na konferencji Mateusz Morawiecki, prezes BZ WBK. Analitycy przyznają, że szacowali niżej.

Zysk netto BZ WBK w pierwszym półroczu tego roku wyniósł 953,6 mln zł, rosnąc z 793,1 mln zł w analogicznym okresie 2013 roku. Z kolei w całym 2013 roku zysk netto grupy BZ WBK wyniósł 1,98 mld zł i był 38,3 proc. wyższy niż rok wcześniej. Pod koniec kwietnia prezes Morawiecki informował, że BZ WBK oczekuje w 2014 roku wzrostu zysku netto, bez zdarzeń jednorazowych, większego niż 3-5 proc. szacowane dla całego sektora bankowego w Polsce.

Bank opublikował również wyniki za II kw. tego roku. - _ Okazały się one nieznacznie lepsze od konsensusu. Zysk netto wyniósł 504 mln zł. Nasze prognozy zakładały 495 mln zł przy konsensusie na poziomie 487,5 mln zł _ - mówi Magdalena Komaracka, dyrektor działu analiz Erste Securities Polska.

bELgEFtz

- _ W naszej ocenie wyniki nie stanowią większego zaskoczenia, choć okazały się nieznacznie lepsze od naszych prognoz. Wyniki za pierwsze półrocze 2014 r. stanowią ok. 41% naszej prognozy całorocznej, która obejmuje sprzedaż Arki (ok. 43% po skorygowaniu o to zdarzenie jednorazowe) _ - dodaje.

Od III kwartału 2014 r. BZ WBK ma rozpocząć konsolidację Santander Consumer Bank. - _ Od tego okresu nie dostrzegamy czynników mogących w istotny sposób wpłynąć na naszą prognozę całoroczną, o ile transakcja sprzedaży Arki dojdzie do skutku (nabywca nie uzyskał jeszcze wszystkich wymaganych zgód). Negatywne zaskoczenie stanowią koszty operacyjne, które okazały się być wyższe niż zakładaliśmy. Stało się tak głównie za sprawą wyższych niż spodziewane kosztów powtarzalnych (co odczytujemy jako negatywną tendencję), podczas gdy koszty integracji są zgodne z naszymi oczekiwaniami _ - zapewnia Komaracka.

Czytaj więcej w Money.pl

bELgEFua
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)