Notowania

Przejdź na
bzw
30.09.2013 11:36

BZWBK i Kredyt Bank już pod wspólnym logiem

- Fuzja z Kredyt Bankiem stworzyła trzeci bank w Polsce z jeszcze większymi aspiracjami - powiedział dzisiaj Mateusz Morawiecki, prezes banku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

- _ Naszą aspiracją na 2016 rok jest przekroczenie 20 procent zwrotu z kapitału _ - powiedział Morawiecki (na zdjęciu) podczas dzisiejszej konferencji banku. Wskaźnik ROE na koniec czerwca 2013 roku wyniósł 12,6 procent, a po wyłączeniu kosztów integracji z Kredyt Bankiem - 13,8 procent.

Prezes poinformował, że bank zakończył kolejny etap fuzji z Kredyt Bankiem i działa już pod jednym wspólnym logo BZ WBK. - _ Po dziewięciu miesiącach od rozpoczęcia fuzji zintegrowaliśmy wszystkie produkty i usługi. 99 procent połączenia jest już za nami _ - powiedział Morawiecki. - _ Mamy do połączenia kilka systemów informatycznych. Pod koniec września nie ma oddziału, który nie miałby nad sobą szyldu BZ WBK _ - dodał.

Przedstawiciele banku poinformował, że bank rozpoczyna największą kampanię marketingową w jego historii. Jej twarzą będzie amerykański aktor Kevin Spacey.

W pierwszej połowie 2013 roku skonsolidowany zysk netto banku wyniósł 793,1 miliona złotych wobec 694,6 miliona złotych rok wcześniej.

Tagi: bzw, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz