Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cpg
11.04.2015 12:20

Capital Park inwestuje w centra handlowe

Spółka podpisała umowę joint venture z Akron Group.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Capital Park)
Jan Motz, prezes Capital Park

Capital Park, na którego czele stoi Jan Motz (na zdjęciu), w ramach długoterminowej strategii, inwestuje w średniej wielkości centra handlowe pierwszej generacji z potencjałem wzrostu wartości. W tym celu grupa podpisała umowę joint venture z Akron Group dla projektu centrum handlowego pierwszej generacji ETC w Gdańsku.

- Decyzja o rozpoczęciu współpracy stanowi element realizacji długoterminowej strategii Capital Park, zakładającej inwestowanie w średniej wielkości centra handlowe pierwszej generacji z potencjałem wzrostu wartości - powiedział Juszczyk, cytowany w komunikacie.

Dodał, że przewagą takich projektów jest ich ugruntowana pozycja rynkowa, grono lojalnych klientów i najemcy generujący satysfakcjonujące obroty.

- Na rynku są również nowi najemcy zainteresowani takimi projektami w ich nowej odsłonie - podkreślił członek zarządu grupy.

Planowane przez inwestorów działania związane są z wdrażaniem tzw. strategii 4RE - tzn. przeprojektowania obiektu (redesign), jego przebudowy (remodelling), repozycjonowania (repositioning) z ewentualnym rebrandingiem oraz rekomercjalizacją. Celem koncepcji jest dostosowanie projektu ETC Gdańsk do oczekiwań i potrzeb klientów i najemców - zarówno tych dotychczasowych, jak i nowych - wynikających ze zmieniających się postaw i zachowań konsumenckich.

Umowa JV zakłada 53 proc. udział Capital Park oraz 47 proc. Akron Group w projekcie ETC Gdańsk. Modernizacja projektu będzie współfinansowana przez inwestorów oraz z kredytu udzielonego przez Alior Bank.

ETC Gdańsk zlokalizowane przy Al. Rzeczpospolitej było pierwszym centrum handlowym otwartym w Trójmieście po przemianie ustrojowej. Dwukondygnacyjny obiekt o powierzchni blisko 9 tys. m2 otoczony jest przez osiedla mieszkaniowe. Do dyspozycji klientów jest 215 naziemnych miejsc parkingowych.

Plany modernizacji ETC Gdańsk zakładają przebudowę wnętrza oraz elewacji, zmianę podziału lokali oraz układu komunikacyjnego wewnątrz budynku. Standard powierzchni handlowej zostanie dostosowany do obecnych oczekiwań i potrzeb najemców oraz ich klientów. Inwestor dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę. Zakończono również procedurę wyboru generalnego wykonawcy. Prace budowlane rozpoczną się w maju br. Zakończenie prac zaplanowano na przełom 2015/2016 roku.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: cpg, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz