Notowania

capital park
13.12.2013 13:49

Capital Park rozważa emisję obligacji

Spółka zadebiutowała w piątek na GPW. Kurs akcji w pierwszych godzinach notowań był niższy od ceny emisyjnej wynoszącej 6,5 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Capital Park)

Debiutująca dziś na GPW spółka może wyemitować w 2014 roku obligacje. Nie chce jednak zwiększać poziomu zadłużenia netto powyżej obecnego - 35,4 procent. Kurs praw do akcji spółki Capital Park, inwestora i dewelopera działającego na rynku nieruchomości, spadł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na warszawskiej giełdzie o 2,31 procent do 6,35 złotych.

Na zdjęciu Michał Koślacz, członek zarządu Capital Park.

_ - W przyszłym roku możemy trochę długu wyemitować, ale nie będziemy mocno zwiększać zadłużenia. Czujemy się komfortowo z zadłużeniem niedużo większym niż 35 procent _ - powiedział Michał Koślacz, członek zarządu Capital Park.

Na koniec czerwca tego roku wskaźnik zadłużenia netto grupy wyniósł 35,4 procent, a wartość portfela nieruchomości zarządzanych przez Capital Park na koniec czerwca była równa 1,3 mld złotych.

_ - Zakładaliśmy, że z emisji pozyskamy około 160 mln zł, więc wpływ 136,2 mln zł nie krzyżuje nam planów _ - powiedział Koślacz.

Capital Park zadebiutował dziś na GPW. Do obrotu trafiło 20 955 314 praw do akcji serii C spółki. Kurs około godziny 11:50 spadł o 12 procent do 5,69 zł. Spółka pozyskała w ramach oferty 136,2 mln zł brutto. Cena emisyjna akcji wyniosła ostatecznie 6,50 zł, jednak cena maksymalna w ofercie została ustalona na 10 zł, co oznaczało potencjalne wpływy na poziomie 210 mln zł brutto.

Środki z emisji Capital Park przeznaczy głównie na dalszy rozwój swoich kluczowych projektów w Warszawie - Eurocentrum Office Complex, Royal Wilanów i ArtNorblin oraz na nowe przedsięwzięcia.

_ - Chcemy, by udział nieruchomości handlowych w naszym portfelu stanowił ponad 50 procent. Wzmacnianie tego segmentu będzie powodować, że udział nieruchomości położonych w Warszawie będzie spadać _ - skomentował Koślacz

Firma obecnie zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto około 247 560 metrów kwadratowych, zlokalizowanych w 39 miastach. W skład portfela wchodzą projekty biurowe (93 030 metrów kwadratowych), projekty handlowe (26 700 metrów kwadratowych), projekty wielofunkcyjne (112 423 metrów kwadratowych) i 13 pozostałych. Około 74 procent wartości portfela grupy stanowią nieruchomości zlokalizowane w Warszawie.

Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat. Zajmuje się realizacją i zarządzaniem projektami nieruchomościowymi.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: capital park, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz