Notowania

business news
19.08.2015 11:16

Carlsberg obniża prognozy z powodu Rosji i pogody w Europie Zachodniej

Czwarty na świecie producent piwa Carlsberg obniża prognozy zysków i planuje cięcia kosztów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(carlsberggroup)

Czwarty na świecie producent piwa Carlsberg obniża prognozy zysków i planuje cięcia kosztów z powodu gorszych warunków w Rosji i niezadowalającej pogody w Europie Zachodniej - podaje "Financial Times".

Nowy szef Carlsberga Cees 't Hart, który przejął stery w firmie w czerwcu, powiedział, że firma oczekuje, iż jej tegoroczny zysk operacyjny będzie niższy od wcześniej prognozowanego.

Duński producent piwa zamierza zrewidować strategię w celu przywrócenia i wzmocnienia "elastyczności finansowej". W nowej strategii firma skupi się szukaniu okazji do cięcia kosztów. Efekty nowego podejścia będą już znane w pierwszej połowie 2016 r.

Carlsberg już od dwóch lat cierpi z powodu gorszych wyników w Rosji. Firma płaci słony rachunek za to, że za dużo tam zainwestowała, komentuje "Financial Times". W szczycie koniunktury rynek rosyjski generował prawie połowę sprzedaży i zysków firmy. Jednak ostatnio tamtejszy biznes ucierpiał z powodu niekorzystnych regulacji, wyższych podatków i słabszej koniunktury po aneksji Krymu.

Winą za słabsze wyniki firmy 't Hart obarcza także złą pogodę w zachodniej Europie.

W II kw. grupa zanotowała 1 proc. spadek przychodów do 18,9 mld DKK i 19-proc. spadek zysku operacyjnego do 2,9 mld DKK.

W Polsce Carlsberg skupia browary Okocim Brzesko, Bosman Szczecin, Piast Wrocław i Kasztelan Sierpc.

Tagi: business news, wiadomości, gospodarka, prosto z firm, najważniejsze, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz