Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CD Projekt sprzedał 6 milionów Wiedźminów

0
Podziel się:

Pierwsza część gry Wiedźmin ukazała się w 2007 r. w wersji na komputery PC.

CD Projekt sprzedał 6 milionów Wiedźminów
(cd projekt red)
bEEqSyuZ

Łączna sprzedaż Wiedźmina 1 i 2 przekroczyła 6 milionów sztuk - poinformował CD Projekt w komunikacie prasowym. Firma obecnie pracuje nad najnowszą częścią gry.

_ Utrzymująca się dobra sprzedaż poprzednich części stale poszerza grono fanów Wiedźmina, co jest kolejnym czynnikiem pozwalającym z optymizmem patrzeć na przyszłą sprzedaż Wiedźmina 3 _ - powiedział cytowany w komunikacie prezes CD Projekt Adam Kiciński (na zdjęciu).

W połowie czerwca Kiciński informował w rozmowie z PAP, że sprzedaż Wiedźmina 2 przekroczyła 2,5 mln sztuk, a łączna liczba sprzedanych obu części gry wynosiła wówczas ponad 5 mln sztuk.

bEEqSyvb

Pierwsza część gry Wiedźmin ukazała się w 2007 r. w wersji na komputery PC. _ Wiedźmin 2: Zabójcy Królów _ zadebiutował w 2011 r. w wersji na PC, a rok później na platformie Xbox 360. CD Projekt tworzy obecnie następcę jednej z najbardziej popularnych polskich gier, czyli trzecią część Wiedźmia: Dziki Gon. Autorzy gry zapowiedzieli jej światową premierą na 2014 roku, a tytuł ma trafić na wszystkie najbardziej zaawansowane platformy sprzętowe. Spółka już podpisała kontrakt na dystrybucję z Warner Bros Home Entertaiment. Otwiera to polskiej firmie możliwość skutecznego wypromowania gry za Oceanem.

Oprócz tego, studio realizuje projekt gry Cyberpunk 2077. To utrzymany w stylistyce science-fiction futurystyczny RPG i równocześnie adaptacja papierowego systemu gry. Stopień zaawansowania prac nad tytułami nie jest dokładnie znany. 11 stycznia 2013 roku zadebiutował pierwszy materiał promujący Cyberpunk 2077.

bEEqSyvh

Stworzony we współpracy ze studio Platige Image film uzyskał w ciągu zaledwie pierwszego tygodnia ponad siedem milionów odsłon. Za największą liczbę wyświetleń odpowiadali internauci z USA (31,52 proc.), na Polskę przypadło 5,75 proc. widzów, wynika z raportu finansowego spółki.

bEEqSyvC
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)