Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CDRL zamierza otworzyć sklepy Coccodrillo w Chinach

0
Podziel się

W drugim półroczu tego roku firma uruchomi także kolejne 3-4 sklepy w Arabii Saudyjskiej.

CDRL zamierza otworzyć sklepy Coccodrillo w Chinach
(CDRL, mat. prasowe)
bEhjUJsR

Spółka CDRL - właściciel marki Coccodrillo - zamierza otworzyć 13 sklepów w Chinach w drugim półroczu, poinformował wiceprezes Tomasz Przybyła. Spółka oczekuje także poprawy marż w Polsce w drugiej połowie roku.

- Rozmawiamy z dużą siecią handlową w Chinach, mamy wejść do 13 sklepów w drugim półroczu. Będą to placówki shop-in-shop, traktujemy je testowo, na podstawie ich wyników zdecydujemy o dalszej współpracy" - powiedział Przybyła podczas konferencji prasowej.

Obecnie spółka posiada w Chinach 6 sklepów, 3 pod własnym szyldem i 3 w formule shop-in-shop.

bEhjUJsT

W kwestii rozwoju zagranicznego sieci sprzedaży wiceprezes dodał, że do końca tego półrocza spółka obranduje 38 punktów w sieci handlowej na Białorusi, a w drugim półroczu tego roku uruchomi kolejne 3-4 sklepy w Arabii Saudyjskiej.

- W drugim kwartale marża w sklepach polskich będzie podobna, co w pierwszym, bo to jest cały czas ten sam towar, natomiast w drugim półroczu, po zakupach zabezpieczających dolara, marża wróci do tych poziomów, które były w zeszłym roku" - poinformował także Przybyła.

Przedstawiciele zarządu podtrzymali, że cel zwiększenia przychodów o ok. 10 proc. rok do roku w całym 2015 roku jest realny, natomiast założenie utrzymania zysku netto na ubiegłorocznym poziomie jest uzależnione od kursów walut.

Notowania spółki CDRL od momentu debiutu na GPW

bEhjUJsZ

- Przychody na pewno wzrosną, natomiast jeśli chodzi o zysk netto, jest to bardzo uzależnione od kursu walut, który trudno przewidzieć - powiedział wiceprezes.

CDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką własną Coccodrillo. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w październiku 2014 roku.

bEhjUJtu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)