Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Celem Vistalu 400 mln zł przychodów. Kiedy?

0
Podziel się:

Vistal podtrzymał plany intensyfikacji działalności handlowej w Skandynawii przez uruchomienie spółki zależnej w Szwecji oraz ekspansji na rynek niemiecki.

Celem Vistalu 400 mln zł przychodów. Kiedy?
(Vistal Gdynia)

Celem Vistalu jest wzrost przychodów do poziomu 400 mln zł - poinformował Ryszard Matyka (na zdjęciu), prezes spółki. Dodał, że zależnie od sytuacji na rynku taki poziom może zostać osiągnięty w 2016-2017 r. CAPEX grupy na II połowę 2014 r. planowany jest na 11 mln zł, a w 2015 r. ma wynieść 12,4 mln zł.

_ - Nowe moce produkcyjne pozwolą na dalszy wzrost przychodów. Celem zarządu na najbliższe kilka lat jest osiągnięcie rocznej sprzedaży na poziomie 400 mln zł _ - powiedział Matyka na konferencji.

_ - Tempo tego wzrostu nie zależy wyłącznie od spółki, ale także od rynku zamówień publicznych. Spodziewamy się, że osiągnięcie tego celu to perspektywa roku 2016-2017 _ - dodał.

Prezes uważa, że realizacja inwestycji publicznych opóźnia się wobec pierwotnego harmonogramu, a ogłoszenia zamówień, które były planowane na II połowę 2014 r., mogą przesunąć się na 2015 r.

W I połowie 2014 r. Vistal wypracował 150,2 mln zł przychodów, 18,2 mln zł EBITDA, 11,7 mln zł zysku operacyjnego i 7,6 mln zł zysku netto.

_ - W portfelu zamówień mamy obecnie 210 mln zł kontraktów podpisanych oraz 115 mln zł w zamówieniach znajdujących się w finalnej fazie negocjacji _ - powiedział Robert Ruszkowski, wiceprezes Vistalu._ - Wartość złożonych przez nas ofert wynosi 348 mln zł _ - dodał.

Ruszkowski poinformował, że typowa długość realizacji kontraktu przez Vistal wynosi od pół do jednego roku.

Vistal w I połowie 2014 r. wydał na inwestycje 31,1 mln zł. W całym 2013 r. było to 85,6 mln zł.

_ - Planowany CAPEX na II połowę roku wynosi 11 mln zł, z czego 6,9 mln zł przeznaczymy na dokończenie realizacji inwestycji na Nabrzeżu Indyjskim _ - powiedział Matyka.

Wiceprezes spółki Bogdan Malc poinformował, że nakłady będą sfinansowane przez wykorzystanie kredytu inwestycyjnego (ok. 2 mln zł), leasingu maszyn (ok. 4 mln zł), a także ze środków własnych.

_ - W przyszłym roku zainwestujemy 12,4 mln zł. Na centrum operacyjne grupy wydamy 3,8 mln zł, na wdrożenie systemu ERP 2,5 mln zł, a na wykup gruntów i budowę hali produkcyjnej w Czarnej Białostockiej 6,1 mln zł _ - powiedział Matyka.

Vistal podtrzymał plany intensyfikacji działalności handlowej w Skandynawii przez uruchomienie spółki zależnej w Szwecji oraz ekspansji na rynek niemiecki.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

business news
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)