Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|

Charlie Hebdo z karykaturą Mahometa również w Polsce

0
Podziel się:

Za sprzedaż Charlie Hebdo odpowiada firma EuroPress Polska, która zajmuje się dystrybucją największych zagranicznych gazet w naszym kraju.

Charlie Hebdo z karykaturą Mahometa również w Polsce
(Charlie Hebdo)

-_ Polskim czytelnikom jest oferowana oryginalna, francuska wersja najnowszego numeru Charlie Hebdo _ - zaznacza w rozmowie z Money.pl Sławomir Skłodowski, prezes Europress Polska. Kontrowersyjna okładka przedstawia płaczącego proroka Mahometa na zielonym tle, który trzyma kartkę z napisem: _ Jestem Charlie _. Całość opatrzona została zdaniem: _ Wszystko zostało przebaczone _.

- _ Zamierzamy wprowadzić ten tytuł do naszej oferty na dłużej _ - powiedział *Money.pl *Sławomir Skłodowski, prezes Europress Polska, firmy, która odpowiada za sprzedaż _ Charlie Hebdo _ i zajmuje się dystrybucją największych zagranicznych gazet w naszym kraju.

- _ Ofertę otrzymaliśmy od naszego partnera z Francji. Jest to numer, który ukazał się 15 stycznia tego roku, po zamachu na redakcję magazynu. Do Polski sprowadziliśmy 3 tys. egzemplarzy, jest to nakład testowy _ - zaznacza prezes Sławomir Skłodowski. Nie wyklucza jednak wprowadzenia na rynek kolejnych numerów. Wszystkie w wersji oryginalnej.

Magazyn dostępny jest w punktach sprzedaży sieci Empik, Inmedio i Relay. Część nakładu już od dziś jest dystrybuowana w Warszawie, natomiast w czwartek dostępna będzie druga jego połowa w Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie.

Cena nowego numeru _ Charlie Hebdo _ wynosi 39,90 złotych. To znacznie więcej niż we Francji, gdzie tygodnik jest sprzedawany za 3 euro. - _ Już zapowiedź pojawienia się w Polsce tego numeru Charlie Hebdo spowodowała, że sięgające nawet 300 złotych oferty sprzedaży na popularnym internetowym serwisie aukcyjnym, drastycznie spadły _- podkreśla w rozmowie z Money.pl prezes Skłodowski. Jak tłumaczy wyższa cena wiąże się z warunkami dostaw magazynu na rynek polski.

Redaktor naczelny _ Charlie Hebdo _ Gerard Briard odwiedzi również Polskę. Weźmie udział w Dniach Ateizmu, które odbędą się w dniach 27-29 marca.

Po ataku terrorystycznym na redakcję _ Charlie Hebdo _, w którym zginęło 12 osób, łączny nakład pisma wzrósł z 65 tys. egzemplarzy do 7 milionów. Satyryczny magazyn można kupić już w 25 państwach, a zostanie przetłumaczony na angielski, hiszpański, arabski, włoski i turecki.

Spółka Europress Polska zajmuje się importem, dystrybucją i sprzedażą zagranicznych dzienników, czasopism i książek. W styczniu 2012 r. Ringier Axel Springer Polska, wydawca m.in. Faktu i tygodnika Newsweek Polska, przejął od niemieckiej spółki Axel Springer Vertriebsservice GmbH, 100 proc. udziałów w tej firmie.
Czytaj więcej w Money.pl

business news
kraj
prosto z firm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)