Notowania

business news
25.04.2014 13:45

Chińczycy będą jeździć na rowerach marki Romet

Największy w Polsce producent rowerów szuka nowych rynków zbytu w Azji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grupa Arkus&Romet)
Wiesław Grzyb, prezes Arkus&Romet

Grupa Arkus&Romet, największy w Polsce producent rowerów, obrała sobie na cel rynek chiński. Firma oczekuje, że sprzedaż jej produktów do Azji będzie dynamicznie wzrastać.

- _ Jesteśmy dopiero na początku współpracy z Chinami. Do naszego dystrybutora na tamtejszym rynku popłynęły pierwsze kontenery, ale skala zainteresowania jest obiecująca _ - mówi dla Money.pl Wiesław Grzyb, prezes grupy Arkus&Romet.

Polska firma w kwietniu prezentowała się na jednej z największych na świecie imprez branżowych, targach _ China Cycle 2014 w Szanghaju _. Prezes liczy na to, że firmie uda się również nawiązać współpracę z partnerami handlowymi w Indiach.

- _ Rozpoczęcie eksportu do Azji - Chin i Indii - jest znakiem ogromnego wzrostu popytu na wysokiej jakości jednoślady dostępne w konkurencyjnej, w stosunku do rodzimej produkcji, cenie _ - przekonuje Wiesław Grzyb.

Do tej pory znany w Polsce producent rowerów skupiał się w sprzedaży zagranicznej głównie na rynkach europejskich. Jednoślady od dawna są sprzedawane do Niemiec, Austrii, Czech, Litwy, Łotwy, Słowenii, Chorwacji, Węgier, Danii, Belgii, Anglii. Dzięki temu eksport zapewnia spółce 40 procent przychodów.

Prezes Wiesław Grzyb zapowiada, że obok standardowych modeli rowerów firma będzie stawiać też na rozwój jednośladów elektrycznych. Według niego o ile w Polsce nie cieszą się one na razie dużą popularnością, to już w Europie Zachodniej widać spory popyt.

Grupa Arkus&Romet to obecnie lider w sprzedaży rowerów w Polsce, z rynkowym udziałem na poziomie 40 procent. Rocznie firma produkuje około 400 tysięcy sztuk rowerów. Jej roczny obrót to ponad 200 milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: business news, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz