Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
17.12.2013 11:00

"Chmura" warta 260 milionów złotych. To rewolucja na rynku IT

Liczba klientów e24cloud, pierwszej polskiej chmury obliczeniowej, w ciągu roku wzrosła o prawie 40 procent. Najaktywniej z tego rozwiązania korzysta sektor agencji reklamowych oraz twórcy aplikacji i oprogramowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(e24cloud)
dyrektor marketingu Beyond.pl, Rafał Roszak

Pierwsza polska chmura obliczeniowa e24cloud jest obecna na rynku od ponad dwóch lat. W tym czasie tzw. cloud computing okazał się rewolucyjnym sposobem optymalizacji funkcjonowania małych i średnich firm. Modę na tego typu rozwiązania potwierdza kilkudziesięcioprocentowy rozwój rynku w Polsce i jeszcze większa dynamika wzrostu liczby klientów e24cloud - przekonuje Rafał Roszak (na zdjęciu) z Beyond.pl.

Chmura obliczeniowa jest najszybciej rozwijającym się sektorem branży IT. Polski rynek w tym zakresie w 2012 roku wart był ponad 216 mln zł. Ówczesne prognozy mówiły o wzroście w całym bieżącym roku o 26,4 procent, czyli do poziomu około 260 mln zł. W jeszcze szybszym tempie rośnie liczba klientów e24cloud. W drugim roku działalności przyrost wyniósł 39 procent.

_ Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/210/m283858.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/twarza-w-twarz/artykul/prezes;beyond;pl;na;serwerach;mozemy;zmiescic;pol;facebooka,19,0,1389075.html) *Prezes Beyond.pl: Na serwerach możemy zmieścić pół Facebooka * W tej branży bezpieczeństwo jest tak ważne, jak w lotnictwie. - Od 12 grudnia 2011 roku, kiedy to pierwszy klient dokonał płatności, systematycznie idea serwów w chmurze zwiększa grono swoich zwolenników - podkreśla Rafał Roszak, dyrektor marketingu e24cloud i Beyond.pl. - Naszą ofertę wśród konkurencji wyróżnia możliwość rozliczenia za rzeczywiste zużycie, duża elastyczność infrastruktury i API zgodne ze standardem Amazon. Jesteśmy o jedną trzecią tańsi niż amerykański dostawca, a działamy w bezpiecznych europejskich centrach danych _ - tłumaczy Rafał Roszak.

Na bezpieczeństwo i stabilność usługi znaczący wpływ ma rozproszenie serwerów. e24cloud świadczy usługi w dwóch centrach danych, zlokalizowanych w Poznaniu oraz Warszawie. - K_ lient wybiera, z którego miejsca chce korzystać. Nikt w Polsce przed nami nie zaoferował takiej możliwości _ - zauważa Michał Romanowski, marketing manager e24cloud.

Według e24cloud, najaktywniej z mocy publicznej chmury obliczeniowej w Polsce korzysta sektor agencji reklamowych (34 procent wpływów firmy) oraz twórcy aplikacji i oprogramowania (23 procent).

Przedsiębiorstwa czerpią korzyść z serwerów w chmurze m.in. dzięki obniżce kosztów infrastruktury IT, oraz zamianie nakładów inwestycyjnych w formie CAPEX na wydatki typu OPEX, które dają możliwość obniżki podstawy opodatkowania._ - Od początku działalności postawiliśmy na partnerski rozwój, który przynosi korzyść naszym klientom _- deklaruje Rafał Roszak. Firma oferuje swoim klientom rabaty i zniżki m.in. w związku z poleceniami.

Specjalnym programem _ Chmura dla startupów objęte zostały też innowacyjne projekty na poziomie startupów. - _ Program uruchomiliśmy 6 miesięcy temu i od tego czasu jego beneficjenci wykorzystali moc obliczeniową o wartości 503 tysięcy złotych _ - wylicza Michał Romanowski, pomysłodawca projektu. - _ Wśród wspieranych przez nas startupów są takie projekty jak przeswietl.pl, przeslijmi.pl czy www.wisetrends.com. Obecnie pomagamy ponad 30 markom i lista ta rośnie _ - zapewnia. _

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz