Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CI Games ma kredyt z PKO BP. Trwają prace nad "Sniper" i "Lords of the Fallen"

0
Podziel się:

W czerwcu rusza kampania marketingowa w Los Angeles.

Marek Tymiński, prezes CI Games
Marek Tymiński, prezes CI Games (CI Games)

PKO BP udzielił kredytu polskiemu producentowi gier. Za 15 milionów złotych ma być udoskonalana planowana na przyszły rok trzecia część kultowej gry "Sniper". Już w czerwcu ma ruszyć wielka kampania marketingowa.

CI Games podpisało umowę kredytową z PKO Bankiem Polskim, na mocy której otrzyma dwuletnie finansowanie w wysokości 15 milionów złotych. Środki przeznaczone zostaną na prace nad grami "Sniper 3: Ghost Warrior" oraz "Lords of the Fallen 2", podała spółka.

- Zrealizowaliśmy zapowiedzi i podpisaliśmy umowę kredytową z PKO BP. (...) Daje nam ona pełny komfort pracy z naszymi kluczowymi projektami, dzięki czemu możemy się skupić już wyłącznie na tym, żeby gracze otrzymali od nas absolutnie nowatorskie i jakościowe gry - powiedział prezes Marek Tymiński, cytowany w komunikacie.

Prezes podkreśla, że spółka ma dość środków, żeby zakończyć prace nad 'Sniperem' bez finansowania zewnętrznego. Na koniec pierwszego kwartału CI Games miało w kasie prawie 16 milionów złotych gotówki. Jednak otrzymana na korzystnych warunkach linia kredytowa da komfort, dzięki któremu CI Games skupi się tylko na udoskonaleniu produktu.

Kampania promująca najnowszą grę serii wystartuje już w przyszłym miesiącu przy okazji targów branżowych w Los Angeles. Targi E3 to największa i najważniejsza impreza branżowa roku. Tutaj zapowiada się i prezentuje najważniejsze nowości świata gier. CI Games spodziewa się, że w jej pokazach weźmie udział kilkuset przedstawicieli światowych mediów growych.

Premiera gry "Sniper: Ghost Warrior 3" jest zaplanowana na przyszły rok. Seria "Sniper" to jeden z największych, światowych sukcesów polskiej branży gier - do tej pory sprzedano 5,6 mln egzemplarzy obu jej części.

Wcześniej do graczy trafi mobilna wersja innego hitu polskiego producenta - "Lords of the Fallen". Na 2017 rok zaplanowano premierę kontynuacji "Lords of the Fallen" na konsole i komputery PC.

CI Games, dawniej City Interactive, to producent i dystrybutor gier komputerowych. Spółka jest notowana na giełdzie w Warszawie. W środę około godziny 13:45 za jedną akcję inwestorzy płacili 8,72 złotego. Przy takiej wycenie cała spółka warta jest blisko 120 milionów złotych.

Notowania akcji CI Games na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy

W ubiegłym roku spółka miała 2,08 miliona złotych zysku netto wobec prawie 30 milionów rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 109 milionów złotych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)