Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cig
16.12.2014 12:35

CI Games planuje wydać trzecią cześć swojej czołowej gry

Prezes spółki zdradza również plany dotyczące dodatku do niedawno wydanej gry.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CI Games)
Marek Tymiński, prezes CI Games

CI Games w 2016 r. planuje wydać Snipera 3. Na początku 2015 r. spółka wyda dodatek do Lords of the Fallen, a w drugiej połowie roku mobilną wersję tej gry. CI Games planuje też drugą część gry Lords of the Fallen i już rozpoczął prace koncepcyjne - poinformował na konferencji prezes spółki Marek Tymiński.

_ - Od ośmiu miesięcy pracujemy nad Sniperem Ghost Warior 3. Planujemy ją wydać w pierwszej połowie 2016 roku. Znam budżet tej produkcji, ale na razie go nie ujawniamy _ - powiedział prezes.

Nowa produkcja CI Games ma zostać wydana na platformy nowej generacji i PC. Według szacunków przedstawionych na konferencji obecnie na świecie sprzedano 23 mln egzemplarzy konsol nowej generacji, a na koniec 2016 r. ma ich być 85 mln szt. Do tej pory dwie pierwsze części Snipera sprzedały się w łącznej liczbie 5,5 mln szt.

Prezes zdradził też plany wydawnicze CI Games na najbliższy rok._ - W styczniu 2015 roku wydamy dodatek do Lords of the Fallen Ancient Labyrinth. W drugiej części roku wydamy Lords of the Fallen w wersji mobilnej na platformy iOS i Android w modelu free to play _ - powiedział.

_ - Oprócz tego zakładamy w przyszłym roku jeszcze jeden tytuł mobilny _ - dodał.

Przyznał, że w związku z pracami nad nowymi produkcjami spółka będzie potrzebowała w 2015 r. finansowania zewnętrznego, ale na pewno nie sięgnie po emisję akcji.

Prezes CI Games zapowiedział, że w przyszłości spółka wyda kolejną grę z serii Lords of the Fallen._ - Pewne prace koncepcyjne nad tym tytułem już się toczą _ - powiedział.

Zgodnie z nową, ogłoszoną we wtorek strategią CI Games ma się koncentrować na stronie artystycznej gier, tworzeniu koncepcji i projektu, a produkcję zlecać partnerom zewnętrznym._ - Chcemy się skupić na kreacji i designie, produkcję zlecając na zewnątrz - ten model sprawdził się już przy produkcji Lords of the Fallen _ - powiedział Tymiński.

Kilka dni temu prezes informował, że w jego ocenie przed końcem roku nakład niedawno wydanej gry Lords of the Fallen nie przekroczy miliona sztuk.

_ - Nakład Lords of the Fallen przekroczył 750 tysięcy sztuk, z tego blisko połowa trafiła już do klientów. Prawie 30 procent to sprzedaż drogą elektroniczną, która jest bardziej rentowna niż sprzedaż detaliczna - _powiedział prezes CI Games.

_ _ - Największą sprzedaż odnotowaliśmy na PS4, a na drugim miejscu plasuje się PC _ - _dodał.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: cig, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz