Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CI Games planuje wydać trzecią cześć swojej czołowej gry

0
Podziel się:

Prezes spółki zdradza również plany dotyczące dodatku do niedawno wydanej gry.

Marek Tymiński, prezes CI Games
Marek Tymiński, prezes CI Games (CI Games)
bFfjPqth

CI Games w 2016 r. planuje wydać Snipera 3. Na początku 2015 r. spółka wyda dodatek do Lords of the Fallen, a w drugiej połowie roku mobilną wersję tej gry. CI Games planuje też drugą część gry Lords of the Fallen i już rozpoczął prace koncepcyjne - poinformował na konferencji prezes spółki Marek Tymiński.

_ - Od ośmiu miesięcy pracujemy nad Sniperem Ghost Warior 3. Planujemy ją wydać w pierwszej połowie 2016 roku. Znam budżet tej produkcji, ale na razie go nie ujawniamy _ - powiedział prezes.

Nowa produkcja CI Games ma zostać wydana na platformy nowej generacji i PC. Według szacunków przedstawionych na konferencji obecnie na świecie sprzedano 23 mln egzemplarzy konsol nowej generacji, a na koniec 2016 r. ma ich być 85 mln szt. Do tej pory dwie pierwsze części Snipera sprzedały się w łącznej liczbie 5,5 mln szt.

bFfjPqtj

Prezes zdradził też plany wydawnicze CI Games na najbliższy rok._ - W styczniu 2015 roku wydamy dodatek do Lords of the Fallen Ancient Labyrinth. W drugiej części roku wydamy Lords of the Fallen w wersji mobilnej na platformy iOS i Android w modelu free to play _ - powiedział.

_ - Oprócz tego zakładamy w przyszłym roku jeszcze jeden tytuł mobilny _ - dodał.

Przyznał, że w związku z pracami nad nowymi produkcjami spółka będzie potrzebowała w 2015 r. finansowania zewnętrznego, ale na pewno nie sięgnie po emisję akcji.

Prezes CI Games zapowiedział, że w przyszłości spółka wyda kolejną grę z serii Lords of the Fallen._ - Pewne prace koncepcyjne nad tym tytułem już się toczą _ - powiedział.

bFfjPqtp

Zgodnie z nową, ogłoszoną we wtorek strategią CI Games ma się koncentrować na stronie artystycznej gier, tworzeniu koncepcji i projektu, a produkcję zlecać partnerom zewnętrznym._ - Chcemy się skupić na kreacji i designie, produkcję zlecając na zewnątrz - ten model sprawdził się już przy produkcji Lords of the Fallen _ - powiedział Tymiński.

Kilka dni temu prezes informował, że w jego ocenie przed końcem roku nakład niedawno wydanej gry Lords of the Fallen nie przekroczy miliona sztuk.

_ - Nakład Lords of the Fallen przekroczył 750 tysięcy sztuk, z tego blisko połowa trafiła już do klientów. Prawie 30 procent to sprzedaż drogą elektroniczną, która jest bardziej rentowna niż sprzedaż detaliczna - _powiedział prezes CI Games.

_ _ - Największą sprzedaż odnotowaliśmy na PS4, a na drugim miejscu plasuje się PC _ - _dodał.

bFfjPqtq

Czytaj więcej w Money.pl

bFfjPqtK
business news
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)