Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CI Games: Wysoki nakład gry Lords of the Fallen

0
Podziel się:

Sprzedaż gry powinna mieć wpływ na wyniki pierwszego kwartału.

Marek Tymiński, prezes CI Games
Marek Tymiński, prezes CI Games (CI Games)
bFfjqEol

Nakład gry Lords of the Fallen to obecnie 900 tys. szt. Sprzedaż gry powinna mieć wpływ na wyniki I kw. - wynika z wypowiedzi prezesa CI Games Marka Tymińskiego. W jego ocenie spółka ma szanse zakończyć 2015 r. z zyskiem. CI Games prowadzi zaawansowane prace nad Sniperem 3, którego premierę planuje na 2016 r.

- Jesteśmy zadowoleni z 900 tys. egzemplarzy, które się do tej pory sprzedały. Mieliśmy jednak większe apetyty. Te 900 tys. sztuk to najświeższe dane jakimi dysponujemy. Z tej liczby większość jest sprzedana, nie mamy jednak dokładnych informacji ile sztuk trafiło do graczy - powiedział na konferencji prasowej Tymiński. - Jesteśmy natomiast zadowoleni z poziomu sprzedaży cyfrowej - dodał.

W 2014 roku udział sprzedaży cyfrowej w przychodach CI Games stanowił 24 proc. w porównaniu do 11 proc. rok wcześniej.

bFfjqEon

W minionym roku pozytywnie na wyniki CI Games wpłynęła premiera gry Lords of the Fallen, a negatywnie komercyjna porażka gry Enemy Front.

W 2014 r. zysk netto CI Games wyniósł 2,08 mln zł, zysk operacyjny 2,4 mln zł, a przychody 109 mln zł.

Notowania tygodniowe CI Games

W wynikach 2014 r. spółka utworzyła 2 mln zł rezerw na należności od jednego z kontrahentów. Spodziewa się jednak, że środki te zostaną zwrócone.

bFfjqEot

Na koniec roku CI Games miało 27,7 mln zł w należnościach handlowych. Spółka oczekuje, że kwota należności znajdzie się na rachunkach do końca II kw. Środki pieniężne na koniec roku wynosiły 9,5 mln zł.

W ocenie Tymińskiego CI Games ma szanse na zakończenie 2015 r. z zyskiem.

- Jest szansa na dodatni wynik w tym roku, ale to zależy od sprzedaży w kolejnych kwartałach i m.in. od sukcesu Lords of the Fallen na platformy mobilne – w modelu free to play, w jakim mamy zamiar oferować grę jest trochę większe ryzyko - powiedział Tymiński. - Część z tych 0,9 mln szt. sprzedaży Lords of the Fallen wejdzie też w wyniki I kw. - dodał.

CI Games już wcześniej zapowiedziało, że w drugiej połowie roku wyda mobilną wersję gry Lords of the Fallen. W 2016 r. planuje wydać trzecią część Snipera, a w 2017 r. drugą część gry Lords of the Fallen.

bFfjqEou

- Jesteśmy mocno zaawansowani ze Sniperem 3. To jest kwestia kilku kwartałów kiedy będzie gotowa. Budżet będzie podobny do naszych dotychczasowych gier, ale nie mogę podać szczegółów - powiedział.

- Za wcześnie mówić czy będzie potrzebne finansowanie zewnętrzne na Snipera 3. Za jeden - dwa kwartały podejmiemy decyzję. Spółka ma praktycznie zerowe zadłużenie, więc w razie potrzeby pozyskanie finansowania na atrakcyjnym poziomie nie powinno być problemem - dodał.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bFfjqEoO
business news
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)