Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CI Games szykuje największą premierę tego roku

0
Podziel się:

Debiut nowego tytułu zaplanowano na końcówkę października.

Marek Tymiński, prezes CI Games
Marek Tymiński, prezes CI Games (CI Games)

- _ Jest to najdroższy projekt w historii firmy _ - komentuje dla Money.pl Marek Tymiński, prezes CI Games. Jednocześnie dodaje, że Lords of the Fallen to największy debiut gry wyprodukowanej przez spółkę w tym roku. Według wcześniejszych zapowiedzi premiera odbędzie się w ostatnim tygodniu października.

Producent Snajpera tym razem wypuści na rynek grę fabularną z typu Action RPG, w której gracz wciela się w fikcyjną postać. Prezes Tymiński podkreśla, że na tę produkcję CI Games wydała wyjątkowo dużo.

- _ Jest to największa nasza gra, którą wydamy w tym roku. Jej budżet to około 30 mln zł nie wliczając w to kosztów marketingowych. Mam ogromną nadzieję, że Lords spodoba się nie tylko recenzentom ale przede wszystkim graczom na całym świecie _ - komentuje dla Money.pl prezes Tymiński.

Spółka od początku roku nie notuje dobrych wyników. W pierwszej połowie 2014 roku poniosła 13,4 mln złotych straty. Mimo tego prezes jest spokojny o przyszłość firmy.

-_ Premiera będzie miała wpływ na nasze wyniki. Mamy bardzo dobrych partnerów handlowych. Wielu z nich to światowa pierwsza liga. Umowy jakie podpisaliśmy to umowy dystrybucyjne, gdzie zdecydowanie większa część marży pozostaje po stronie wydawcy _ - dodaje prezes CI Games.

Z kolei w 2013 roku spółka zanotowała rekordową sprzedaż, która pociągnęła za sobą wysoki zysk w wysokości 29,7 mln złotych. Wśród partnerów dystrybucyjnych, z którymi zawarto umowy dotyczące Lord of teg Fallen znalazły się między innymi Bandai Namco Games America (Ameryka Płn. i Płd.), Koch Media (Niemcy, Austria, Szwajcaria), QV Software (Australia), Square Enix (Wielka Brytania)
, Panvision (kraje skandynawskie), Namco Bandai Games Europe (m.in. rejon Morza Śródziemnego i Bliski Wschód)
oraz Easy Interactive (kraje Beneluxu).

W tej chwili spółka skupia się na działaniach wydawniczych oraz marketingowych.

- _ Z każdym z naszych partnerów dystrybucyjnych jesteśmy praktycznie w codziennym kontakcie. Dla większości z nich jest to ich największa premiera czwartego kwartału - _podkreśla prezes.

Mimo dużego zainteresowania i faktu, że do premiery pozostało tylko półtora miesiąca, to według prezesa jest wciąż za wcześnie by podawać prognozy sprzedaży biorąc pod uwagę specyfikę branży.

Obecnie Lords of the Fallen w przedsprzedaży zajmuje czołową pozycję na liście bestselerów platformy Steam wśród gier RPG.

Na pytanie, czy projekt ma szansę powtórzyć sukces Wiedźmina prezes odpowiada, że _ wspomniany tytuł rozeszła się w mniejszym nakładzie na konsole niż nasz topowy projekt. Z racji na fakt, że dzisiejszy rynek to przede wszystkim rynek gier na konsole, wolę za punkt odniesienia obierać naszą grę Snajper. Dwa tytuły z serii Sniper Ghost Warrior sprzedały się w około 5,5 mln egzemplarzy. Wszystko wskazuje na to, że Lords of the Fallen zdecydowanie będzie sukcesem. _

_ Czytaj więcej w Money.pl _

_ 1. [ ( http://static1.money.pl/i/h/73/m251977.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/dm;bos;podwyzszyl;rekomendacje;dla;ci;games,21,0,1606421.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) DM BOŚ podwyższył rekomendację dla CI Games 2. [ ( http://static1.money.pl/i/h/81/m34129.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/nizsza;rekomendacja;dla;akcji;spolki;ci;games,22,0,1573142.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Niższa rekomendacja dla akcji spółki CI Games 3. [ (
http://static1.money.pl/i/h/123/m211835.jpg ) ] (http://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/sprzedaz;dwoch;czesci;wiedzmina;przekroczyla;8;milionow;co;z;trojka,40,0,1610536.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wiedźmin sprzedaje się świetnie. Już 8 milionów kopii 4. [ ( http://static1.money.pl/i/h/82/m265810.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/cd;projekt;otrzyma;ponad;milion;zlotych;od;skarbu;panstwa,53,0,1592629.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Otrzymają ponad milion złotych od Skarbu Państwa _
_ _

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)