Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cinema city
10.04.2013 14:59

Cinema City w kolejnych centrach handlowych

Spółki Cinema City International oraz Globe Trade Centre podpisały wstępne umowy najmu powierzchni w dwóch centrach handlowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Cinema City International)

Spółki Cinema City International oraz Globe Trade Centre podpisały wstępne umowy najmu powierzchni w dwóch centrach handlowych budowanych w Warszawie. Powstaną tam kina - w Galerii Wilanów z 12 ekranami i w Galerii Białołęka z 11.

Polska nadal będzie wiodącym rynkiem i motorem biznesu Cinema City, powiedział Moshe J. Greidinger, dyrektor generalny Cinema City i obiecał kolejne inwestycje w regionie. Skąd tak duże zainteresowanie spółki naszym krajem?

- _ Polska z niemal 40 milionami mieszkańców jest największym krajem w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, co zapewnia naszego biznesowi większą skalę działania w porównaniu z innymi krajami _ - _mówi Nisan Cohen, Dyrektor Finansowy Cinema City International (na zdj.). - W Polsce we wszystkich naszych liniach biznesowych działamy na dużą skalę, w tym również jeśli chodzi o dystrybucję filmów czy reklamę kinową, poprzez spółkę zależną New Age Media __ _

Pod koniec marca Cinema City podała, że otwiera multipleks w Paradise Center w Sofii. Kino ma 14 sal z ponad dwoma tysiącami miejsc. Spółka planuje otworzyć kolejne kino w Warnie i kontynuować ekspansję w Bułgarii. Do tej pory otworzyła w tym kraju sześć multipleksów.

Cinema City zanotowało w 2012 r. 280,7 mln euro przychodów, 29,7 mln euro zysku operacyjnego oraz 24,8 mln euro zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej.

Spółka jest operatorem kin w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Spółka prowadzi 99 multipleksów z 966 ekranami, w 7 krajach (Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Izrael).

Tagi: cinema city, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz