Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paulina Pacuła
|

Citroen i Peugeot trafi w chińskie ręce?

0
Podziel się:

Francuski koncern PSA, właściciel tych marek, jest w bardzo kiepskiej sytuacji finansowej. Philippe Varin, prezes koncernu, poinformował, że prowadzi rozmowy z chińskim przedsiębiorstwem Dongfeng Motor.

Citroen i Peugeot trafi w chińskie ręce?
(PSA mat.pras.)
bECtlJBx

Francuski koncern PSA, właściciel tych marek, jest w bardzo kiepskiej sytuacji finansowej. Musi zamykać fabryki. Philippe Varin, prezes koncernu (na zdjęciu), poinformował, że prowadzi rozmowy z chińskim przedsiębiorstwem Dongfeng Motor.

Jak donosi Le Parisien, PSA ma sprzedać 30 procent udziałów Dongfeng Motor za 1,2 miliarda euro. Jeśli dojdzie do tego przejęcia, Dongfeng stanie się największym udziałowcem w firmie, co oznacza, że rodzina Peugeot, w której rękach znajduje się 25,5 procenta udziałów, utraci kontrolę nad spółką.

PSA współpracuje z Dongfeng Motor już od jakiegoś czasu, firmy zawiązały spółkę joint-venture, która zajmuje się wytwarzaniem samochodów na rynek chiński.

bECtlJBz

Francuski koncern jest w trudnej sytuacji finansowej. W zeszłym roku zanotował rekordową stratę w wysokości 5 miliardów euro, a jego udział w europejskim rynku motoryzacyjnym ciągle maleje - we wrześniu 2013 roku był on niższy o 17,3 procenta rok do roku. W PSA wciąż trwa proces restrukturyzacyjny, w ramach którego z pracy odejdzie 11 tys. osób.

Decyzja o przyszłości przechodzącego proces restrukturyzacji koncernu PSA zapadnie 22 października.

Czytaj więcej w Money.pl

bECtlJCa
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)