Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Co Dekpol zrobi z 70 milionami złotych z akcji?

0
Podziel się:

Polski deweloper i producent sprzętu budowlanego wyemituje do 2,3 miliona akcji.

Mariusz Tuchlin, prezes zarządu
Mariusz Tuchlin, prezes zarządu (Dekpol)

W grę wchodzi także sprzedaż do 650 tys. już istniejących akcji. Jak poinformował Money.pl prezes spółki Mariusz Tuchlin, środki będą wykorzystane w trzech głównych sektorach działalności firmy: finansowania już rozpoczętych budów, rozwoju produkcji osprzętu do maszyn budowlanych oraz pozyskania nowych gruntów do działalności deweloperskiej. - _ W efekcie spodziewamy się wzrostu skali działania oraz systematycznej poprawy rentowności, dzięki koncentracji na wysoko marżowych projektach _ - komentuje Tuchlin.

Akcje będą oferowane w dwóch transzach. Detaliczna obejmie do 600 tys. akcji serii B. Transza instytucjonalna do 2,35 mln akcji (w tym: do 650 tys. akcji serii A oraz do 1,7 mln akcji serii B). Z całej emisji spółka może pozyskać około 90 milionów złotych. - _ Środki pozyskane z emisji akcji chcemy przeznaczyć na finansowanie obrotowe w ramach generalnego wykonawstwa w związku z planowanym zwiększeniem portfela zleceń z tego i następnego roku _ - twierdzi Tuchlin.

Oprócz tego, firma chce rozbudować zakład produkcji osprzętu do maszyn budowlanych wraz z siecią dystrybucji i pozyskiwania klientów. Chodzi przede wszystkim o budowę hali produkcyjnej o powierzchni ponad pięciu tysięcy metrów kwadratowych oraz placów magazynowych o powierzchni ponad ośmiu tysięcy metrów kwadratowych.

Z pozyskanych środków, jak zapowiada prezes, Dekpol chce kupić ziemię pod działalność deweloperską oraz finansować już rozpoczęte projekty. W tym: budowę osiedla mieszkaniowego w Norwegii o łącznej powierzchni około 8,5 tys. metrów kwadratowych. - _ Przewidywany czas rozpoczęcia inwestycji to drugi kwartał 2015 roku _ - komentuje Tuchlin.

W 2013 roku spółka miała 17,8 mln zysku wobec 3,32 mln złotych w 2012 roku. W pierwszej połowie tego roku zysk netto wyniósł 4,8 mln złotych wobec 2,6 mln złotych w analogicznym okresie rok wcześniej. _ - Specyfika działalności spółki Dekpol powoduje, że lepsze wyniki są osiągane w drugiej połowie roku. Takie są również oczekiwania w bieżącym roku _ - komentuje prezes. - _ nie podajemy jednak prognoz finansowych, a tym samym nie możemy komentować możliwego do osiągnięcia w tym roku wyniku. Celem strategicznym jest jednak systematyczna poprawa osiąganych wyników, zarówno pod względem przychodów, jak i zysku netto _- dodaje.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
prosto z firm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)