Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cmr
21.05.2015 14:29

Comarch chce zwiększyć sprzedaż ERP w tempie dwucyfrowym w tym roku

Comarch chce być docelowo wymieniany w jednym rzędzie z największymi producentami oprogramowania na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes Comarch

Zakładamy dwucyfrowy wzrost w tym roku. Kontynuujemy inwestycje w nasze produkty i myślimy globalnie w naszym segmencie, nie przymierzając, jak twórcy "Wiedźmina". Chcemy być docelowo wymieniani w jednym rzędzie z największymi producentami oprogramowania na świecie - powiedział Rymarczyk podczas spotkania z dziennikarzami.

Comarch chce zwiększyć sprzedaż w segmencie ERP w dwucyfrowym tempie w tym roku, poinformował wiceprezes Zbigniew Rymarczyk.

- W I kwartale wypracowaliśmy 31,6 mln zł przychodów w Polsce, co oznacza wzrost o 8 proc. rok do roku, w związku z wysoką bazą rok temu. Zakładamy dwucyfrowy wzrost w tym roku. Kontynuujemy inwestycje w nasze produkty i myślimy globalnie w naszym segmencie, nie przymierzając, jak twórcy "Wiedźmina". Chcemy być docelowo wymieniani w jednym rzędzie z największymi producentami oprogramowania na świecie - powiedział Rymarczyk podczas spotkania z dziennikarzami.

Jako główne czynniki wzrostu w kolejnych kwartałach wymienił chmurę, mobilność, nowy wymiar zastosowania internetu rzeczy w e-handlu, czyli aplikację "Wszystko" obsługującą urządzenie Comarch beacon.

W I kw. łącznie z krajami DACH firma zanotowała wzrost przychodów o 9 proc. rok do roku do 62,9 mln w tym segmencie. Produkt ERP Altum i sprzedaż we Francji zanotowały wzrosty o ponad 200 proc. w pierwszym kwartale. Chmura wzrosła o 49 proc., a rozwiązania mobilne o 167 proc..

Jak podał Rymarczyk segment ERP ma 14 proc. udział w rynku w Polsce.

Firma ma łącznie ponad 200 tys. klientów i wypracowała 133,7 mln zł przychodów w Polsce w 2014 r. (wzrost o 21 proc.). Całkowita sprzedaż ERP z krajami DACH wyniosła 198 mln zł w ub.r.

W 2014 roku produkt ERP Altum zanotował wzrost sprzedaży o 85 proc..

Chmura SaaS w tym okresie wzrosła o 64 proc. rocznie do 9,5 mln zł. Na rynku we Francji przychody wzrosły o 37 proc. i - według słów Rymarczyka - w tym roku ma przyspieszyć. Rozwiązania mobilne wzrosły o 33 proc. w 2014 r.

Notowania tygodniowe akcji Comarch

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 038 mln zł w 2014 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: cmr, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz