Notowania

Przejdź na
cmr
26.06.2013 13:27

Comarch zapowiada wzrost sprzedaży niektórych systemów

Jednocześnie walne zgromadzenie akcjonariuszy uchwaliło dziś dywidendę w kwocie 1,5 zł na akcję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

Comarch spodziewa się, że rynek systemów ERP wzrośnie w 2013 roku od 2 do 5 procent. Krakowska spółka chce zwiększyć przychody ze sprzedaży tych systemów o około 5-10 procent - poinformował Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes Comarchu.

_ - Zakładamy, że rynek w tym roku wzrośnie o pojedyncze procenty, od 2 do 5 procent. My chcemy mieć w tym roku wzrost na poziomie od 5 do 10 procent _ - powiedział Rymarczyk.

W jego ocenie czynniki, które wpłyną na wzrost sprzedaży systemów ERP przez spółkę to: sprzedaż nowych rozwiązań i wzrost sprzedaży zagranicznej, zmiany w przepisach o VAT, które mają wejść w życie z początkiem 2014 roku, dynamiczny wzrost sprzedaży rozwiązań w chmurze oraz dotacje z UE na zakup przez przedsiębiorstwa rozwiązań IT.

W 2012 roku Comarch miał około 100 mln zł przychodów ze sprzedaży systemów ERP, czyli były one na podobnym poziomie jak rok wcześniej. W I kwartale 2013 roku sprzedaż tego sektora wzrosła o 5 procent w skali roku do 21,5 mln zł.

_ - W kwietniu i maju trend wzrostowy sprzedaży był utrzymany, ale jaki będzie wzrost w całym drugim kwartale jeszcze nie wiemy, gdyż najwięcej fakturujemy pod koniec czerwca. Końcówka czerwca przesadzi, czy będzie to wzrost kilku, czy kilkunastoprocentowy _ - powiedział Rymarczyk.

Według DIS Comarch w 2012 roku był liderem sprzedaży systemów ERP do segmentu małe i średnie firmy, z 16,3 proc. udziałem w rynku. Wyprzedzał w tym rankingu: Sage, Unit4, Asseco BS i Microsoft.

Notowania Comarch w tym roku

Jednocześnie walne zgromadzenie akcjonariuszy Comarchu przyjęło uchwałę o wypłacie w formie dywidendy 12,1 mln zł, czyli 1,5 zł na akcję, z zysku za 2012 rok. Decyzja ta była zgodna z rekomendacją zarządu. W 2012 roku Comarch wypracował 41,6 mln zł zysku netto. Dzień dywidendy ustalono na 1 sierpnia, a termin jej wypłaty na 19 sierpnia 2013 roku. Z zysku za 2011 rok Comarch również wypłacił 1,5 zł dywidendy na akcję.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: cmr, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz