Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Comperia szuka inwestora strategicznego

0
Podziel się:

Nowy inwestor ma zająć miejsce dotychczasowych udziałowców finansowych, którzy wyrazili zainteresowanie wyjściem ze swojej inwestycji

Karol Wilczko, wiceprezes Comperia.pl
Karol Wilczko, wiceprezes Comperia.pl (Comperia)

Zarząd i główni akcjonariusze spółki Comperia.pl prowadzą negocjacje z potencjalnymi inwestorami zainteresowanymi objęciem znacznego pakietu akcji oraz rolą partnera strategicznego w spółce. Mieliby oni zająć miejsce dotychczasowych udziałowców finansowych, którzy wyrazili zainteresowanie wyjściem ze swojej inwestycji.

- Zarząd został poproszony przez grupę akcjonariuszy, mających znaczący pakiet akcji, o wsparcie w prowadzeniu rozmów mających na celu wyłonienie inwestora, który mógłby nabyć ich akcje, a w konsekwencji stać się partnerem strategicznym spółki. Członkowie zarządu spółki, którzy są jednocześnie jej założycielami i twórcami planują dalej uczestniczyć w zarządzaniu i rozwoju spółki oraz aktywnie współpracować z nowym inwestorem - powiedział wiceprezes spółki, Karol Wilczko.

Comperia.pl S.A. podjęła 6 lipca decyzję o przystąpieniu do negocjacji z podmiotami rekomendowanymi przez profesjonalnego doradcę, angażując się tym samym w proces służący pozyskaniu inwestora mającego pełnić rolę partnera strategicznego spółki, który miałby wspierać jej dalszy rozwój.

Podmioty te zaoferowały wstępnie możliwość wejścia do akcjonariatu spółki - w drodze transakcji nabycia akcji - w miejsce dotychczasowych akcjonariuszy, posiadających znaczne pakiety akcji - fundusz Talnet oraz osoby związane z firmą FIDEA..

- W ostatnich latach potwierdziliśmy, że potrafimy dynamicznie się rozwijać, tworząc jednocześnie unikalny model biznesowy. Zależy nam na tym, aby ewentualny nowy akcjonariusz spółki pomógł w dalszym konsolidowaniu rynku e-commerce oraz szybszym zwiększaniu skali i zakresu działania Comperia.pl S.A. Już teraz mamy na to środki, które pozyskaliśmy z emisji akcji towarzyszącej przejściu spółki na główny parkiet GPW - podkreślił wiceprezes.

Dodał, że obecnie Comperia.pl jest podmiotem, który może stać się platformą konsolidującą, dlatego spółka jest - w ocenie zarządu - atrakcyjna nie tylko dla branżowego partnera strategicznego dysponującego know-how i własną, komplementarną bazą klientów, ale także dla dużych funduszy private equity.

Notowania tygodniowe akcji Comperii

Comperia.pl S.A. jest pierwszą w Polsce porównywarką produktów finansowych, twórcą tej kategorii w polskim Internecie. Obecnie należy do najczęściej odwiedzanych witryn internetowych w kraju w tematyce porównywania produktów finansowych, ubezpieczeń oraz usług GSM. Według danych Google Analytics serwisy Grupy Comperia.pl odwiedza co miesiąc ponad 1,5 miliona internautów.

W skład Grupy Comperia, oprócz porównywarki finansowej Comperia.pl, wchodzi największy portal telekomunikacyjny Telepolis.pl, a także wyszukiwarka oddziałów i bankomatów Banki.pl, portal poświęcony kredytom hipotecznym eHipoteka.com, serwis motoryzacyjny Autoa.pl, portal Kontoteka.pl oraz ComperiaLead, czyli rozbudowany program partnerski, a także ComperiaAnalytics - baza danych o produktach bankowych od 2010 roku.

Akcje Comperia.pl S.A. od marca 2014 roku są notowane na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych

.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

business news
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)