Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Comperia coraz bliżej debiutu na GPW

0
Podziel się:

Do obrotu trafi 575 tysięcy akcji firmy. Inwestorzy instytucjonalni mogą zapisywać się na jej akcje do 13 lutego.

Comperia coraz bliżej debiutu na GPW
(Comperia)

Comperia w ofercie publicznej sprzeda akcje po 20 zł. Oznacza to, że firma pozyska ostatecznie 11,5 mln zł brutto. Środki te firma, kierowana przez Bartosza Michałka (na zdjęciu), przeznaczy m.in. na inwestycje w infrastrukturę oraz rozwój programu partnerskiego ComperiaLead. Wysoki popyt ze strony inwestorów indywidualnych z pewnością spowoduje zastosowanie redukcji składanych zapisów.

Popyt zarówno ze strony instytucji jak i inwestorów detalicznych spowodował, że ostateczna liczba alokowanych akcji została ustalona na poziomie 575 tys. akcji. Inwestorzy indywidualni obejmą 221 900 akcji. Duży popyt wygenerowany w tej transzy spowodował, że ich zapisy zostaną zredukowane o kilkanaście procent. Inwestorom instytucjonalnym przypadnie 353 100 akcji. Comperia pozyskała do akcjonariatu sześć nowych instytucji.

- _ Cieszy nas popyt wśród inwestorów indywidualnych. Wyniki procesu budowania księgi popytu pokazują, że dzięki emisji akcji pozyskamy kolejne instytucje finansowe jako akcjonariuszy, a dotychczasowi akcjonariusze instytucjonalni zwiększą swoje zaangażowanie. Comperia ma zabezpieczone kapitały na dalszy dynamiczny rozwój i niedługo powinna zawitać na GPW _ - skomentował Bartosz Michałek, prezes spółki Comperia.

Główni akcjonariusze Comperii zobowiązali się do niezbywania swoich akcji w okresie od dnia dokonania przydziału akcji w ofercie publicznej do upływu 12 miesięcy od daty pierwszego notowania praw do tych akcji.

Zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych zakończyły się 7 lutego, a dla inwestorów instytucjonalnych potrwają od 11 do 13 lutego 2014 roku. Przydział akcji Comperia nastąpi do 13 lutego 2014 roku. Przeniesienie notowań na rynek regulowany GPW jest planowane po rejestracji podwyższenia kapitału w KRS.

Zgodnie z prospektem pozyskane z emisji środki przeznaczone zostaną na realizację programu inwestycyjnego obejmującego: stworzenie ogólnopolskiej, nowoczesnej multiagencji ubezpieczeniowej oferującej polisy w formule online oraz offline, inwestycje w infrastrukturę, uruchomienie nowych sekcji porównywanych produktów oraz rozwój programu partnerskiego _ ComperiaLead _.

Doradcami spółki w procesie oferty publicznej i przejścia na GPW są Ipopema Securities, DI Investors oraz Kancelaria Gessel, Koziorowski.

Comperia zadebiutowała na New Connect 5 grudnia 2011 roku. Do obrotu wprowadzonych zostało wówczas 124.080 akcji na okaziciela serii B oraz 121.450 akcji na okaziciela serii C o wartości nominalnej 0,10 zł każda.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)